Hokejisti Zvolena mali v utorok na ľade Popradu k dispozícii prvý majstrovský mečbal. Zverenci trénera Petra Oremusa tak chceli zdvihnúť pohár Vladimíra Dzurillu už po štvrtom zápase finálovej série Kaufland play-off Tipos extraligy.

V úvode zápasu sa rytierom nepodarilo využiť presilovú hru po vylúčení Bjalončíka. Hostia faulovali po prvýkrát v 15. minúte, no Popradčania si v početnej prevahe dlho nezahrali. Mashinter zasiahol hokejkou do chúlostivých partii Betkera a útočník domácich dostal trest na 5 minút plus do konca zápasu. Skvelú príležitosť tak mali Zvolenčania, ktorí hrali po faule Haščáka dokonca presilovú hru piatich proti trom. Tú hostia využili v 17. minúte, keď Nuutinen nastrelil Kramára, odrazený puk sa dostal k T. J. Melanconovi, ktorého tvrdá strela z prvej sa zastavila až v bránkovej sieti za Vošvrdom. Zvolen tak po prvej tretine viedol najtesnejším rozdielom.

Kamzíkom sa v úvodných minútach druhého dejstva podarilo otočiť stav stretnutia. V 24. minúte najprv Marcel Haščák zblízka vyrovnal po Vandasovej prihrávke. V 25. minúte pridal Haščák aj druhý gól, keď v presilovke vypálil presne z ľavého kruhu. Zvolen však zakrátko vyrovnal na 2:2 po tom, čo sa strela Kubku odrazila k Bondrovi, ktorý zadovkou našiel pred bránkou presne zakončujúceho Mareka Viedenského. Popradčania si ale vedenie prinavrátili. V 27. minúte skórovali dokonca dvakrát, keď najprv Michael Vandas tečoval za Rahmov chrbát prihrávku Preisingera a krátko na to zakončil svoju individuálnu akciu gólovou strelou z uhla Dávid Skokan. Kamzíci tak pred treťou tretinou viedli 4:2.

V záverečnej 20-minútovke chceli domáci dokráčať k prvej výhre vo finále. K splneniu tohto cieľa priblížil Poprad v 46. minúte Peter Bjalončík, ktorý medzi kruhmi tečoval medzi tri žŕdky Demovu strelu. Zvolenčania sa vrátili do zápasu v 55. minúte, keď skórovali dvakrát v rozmedzí 30 sekúnd. Mikko Nuutinen najprv zblízka usmernil do domácej bránky puk po Meliškovej prihrávke a na rozdiel jedného gólu znižoval z dorážky Marek Viedenský, ktorý tak pridal svoj druhý presný zásah v zápase. Hneď na to však Poprad odpovedal zásluhou Jamesa Livingstona. Ten dostal prihrávku pred bránku, kde trafil Rahma, no následne dorazil puk za brankára hostí. V 59. minúte ešte spečatil stav na konečných 7:4 gólom do prázdnej bránky Lukáš Handlovský.

Tipos extraliga – Kaufland play-off – Finále – 4. zápas – 4. 5. 2021 – Poprad

HK Poprad – HKM Zvolen 7:4 (0:1, 4:1, 3:2)

Góly: 24. Haščák (Vandas), 25. Haščák (Skokan, Svitana), 37. Vandas (Preisinger), 37. Skokan (Haščák), 46. Bjalončík (Demo, Livingston), 55. Livingston, 59. Handlovský (Preisinger) – 18. Melancon (Nuutinen), 27. Viedenský (Bondra, Kubka), 55. Nuutinen (Meliško, McPherson), 55. Viedenský. Stav série: 1:3.

Zostava HK Poprad: Vošvrda (Hamerlík) – Drgoň, Hudec, Kramár, Dalhuisen, Demo, Brejčák, Hodorovič – Svitana, Skokan, Haščák – Handlovský, Bjalončík, Vandas – Livingston, Preisinger, Mashinter – Mešár, Matej Paločko, Tavi – Zagrapan.

Zostava HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Betker, Kotvan, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Meliško – Bondra, Viedenský, Stupka – McPherson, Mikúš, Nuutinen – Marcinek, Tibenský, Kolenič – Gubančok, Halama, Jedlička – Ďuriš.

Séria sa následne presunie do Zvolena. Piaty zápas je na programe vo štvrtok 6. mája od 17.30 h.