Tak ako pred týždňom, aj tento utorok si hokejisti Zvolena zmerali na domácom ľade sily s Liptovským Mikulášom. Rytieri chceli už tentokrát bodovať naplno a pripísať si tretiu výhru v rade.

Scenár spred týždňa sa neopakoval a Zvolenčania na svojho súpera v prvej tretine poriadne vyleteli. Skóre otváral už v 2. minúte po presnej strele medzi Krasanovského betóny McPherson. Domáci následne využili svoju prvú presilovku, keď po strele príklepom z prvej zvyšoval na 2:0 Mikúš. Po tomto góle nahradil v Krasanovského bránke hostí Kozel, ktorý po prvýkrát inkasoval v 12. minúte. Rytieri udreli z protiútoku po tom, čo Bondra vysunul do samostatného úniku Mikúša, ktorý pridal svoj druhý gól v zápase. Z podobnej situácie sa presadil aj hosťujúci Štrauch, ktorý v 15. minúte paradoxne v oslabení znížil na 3:1. Zvolenčania si ale prinavrátili trojgólové vedenie ešte v tej istej minúte, keď Nuutinen v druhej presilovke domácich prudkou strelou švihom vymietol pavučinu v Kozelovej bránke.

Domáci hrali v úvode druhej tretiny presilovku 5 na 3, ktorú využili po presnej strele z prvej v podaní Nuutinena. Liptáci sa snažili odvrátiť debakel a v 25. minúte znížili na 5:2, keď strela Droppu od modrej čiary zapadla až za Rahmov chrbát. O dve minúty na to zas rytieri vsietili už štvrtý presilovkový gól, keď tentokrát dorážal puk za bránkovú čiaru Bondra. Podobný gól strelil aj Puliš, ktorý v 37. minúte zareagoval na odrazený puk pred bránkou a zvýšil už na 7:2. To však nebolo všetko a hráči Zvolena skórovali opäť v presilovke, keď tentokrát od modrej čiary prestrelil všetko pred sebou Melancon.

Po druhej prestávke sa do bránky hostí vrátil Krasanovský, ktorého úlohou bolo zastaviť uragán domáceho tímu. Tomu sa ale 10-gólovú métu podarilo dosiahnuť. Na začiatku 47. minúty ponúkli Zvolenčania peknú kombináciu, na ktorej konci zavŕšil hetrik Mikko Nuutinen, ktorý ťažil z prihrávky McPhersona. V tej istej minúte padol aj desiaty presný zásah domáceho mužstva, keď Hraško mieril švihom presne z osi ihriska. V samom závere stretnutia sa Liptákom ešte podarilo znížiť na 10:3 po peknej kombinácii a gólovom zakončení Pavúka, no nič to nemenilo na tom, že zo Zvolena odišli s poriadnym debaklom.

Tipos extraliga – dohrávka 3. kola – Zvolen

HKM Zvolen – HK 32 Liptovský Mikuláš 10:3 (4:1, 4:1, 2:1)

Góly: 2. McPherson (Zuzin, Hatala), 5. J. Mikúš (Betker, Helewka), 12. J. Mikúš (R. Bondra), 15. Nuutinen (McPherson, Melancon), 23. Nuutinen (J. Mikúš, Melancon), 28. R. Bondra (Nuutinen, McPherson), 37. Puliš (Hatala, R. Bondra), 38. Melancon (Nuutinen), 47. Nuutinen (McPherson, Zuzin), 47. Hraško (Kubka, Kelemen) – 15. Štrauch (Ru. Huna, Rusina), 26. Droppa (Haluška, Kalousek), 60. Pavúk (Huna, Štrauch).

Zostava HKM Zvolen: Rahm (Húska) – Betker, Hatala, Ivan, Melancon, Hraško (A), Kubka, Meliško – R. Bondra, J. Mikúš, Puliš (C) – McPherson, Zuzin (A), Nuutinen – Stupka, Helewka, Kelemen – Tibenský, Jedlička, Mercinek – Kolenič (tréner – P. Oremus).

Zostava HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasanovský (Kozel) – Rusina, Kurali, Pavúk, Petran (A), Mezovský (A), Bača, Droppa, Parobek – Štrauch, Oško, Ru. Huna (C) – Hamráček, Lištiak, Michalík – Králik, Uhrík, Surový – Haluška, M. Matoušek, Kalousek (tréner – M. Jančuška).