Hokejisti Zvolena privítali v utorok v rámci 24. kola Tipos extraligy posledný Liptovský Mikuláš. Rytieri si chceli na domácom ľade pripísať tretiu výhru v rade proti súperovi, ktorý po prvýkrát v sezóne vyhral až v 22. kole.

Domáci hrali prvú presilovku, ktorú využili v 11. minúte, keď Melancon nabil od modrej Nuutinenovi a ten z prvej z ľavého kruhu pálil presne. Liptákom sa nepodarilo vyrovnať počas 80-sekundovej presilovej hry piatich proti trom, ktorú mali k dispozícii od začiatku 14. minúty. Počas pokračujúcej početnej prevahy o jedného hráča navyše minul odkrytú bránku Huna. Zvolenčania pridali druhý gól opäť v presilovke, keď spomedzi kruhov strieľal Betker a puk dorazil za bránkovú čiaru Helewka.

Mužstvá tak išli do druhej tretiny za stavu 2:0. Hneď v úvode prostrednej časti hry nepotrestal Rahmovu chybnú rozohrávku Oško. Domáci zas následne nevyužili presilovú hru. V 26. minúte mohli Liptáci znížiť, no McShane v nájazde na Rahma prestrelil bránku. V 28. minúte mohol delovkou od modrej zvýšiť Betker a krátko na to aj Helewka spomedzi kruhov. Brankár hostí Kaarlehto ale tieto pokusy zneškodnil. Skóre sa napokon do druhej prestávky nemenilo, keďže pri početnej prevahe hostí síce skóroval tesne pred sirénou Robertson, no tento gól neplatil pre ofsajd.

Po fauloch Tibenského a Chlepčoka na začiatku tretej tretiny hral Liptovský Mikuláš presilovku o dvoch hráčov, ktorú aj využil. Hostia sa radovali po delovke Robertsona a následnej gólovej dorážke Rudolfa Hunu. Počas zvyšných minút zápasu boli v ofenzíve aktívnejší a nebezpečnejší Zvolenčania, ktorí si napokon tesné víťazstvo postrážili. Liptákom nepomohla v závere ani hra bez brankára.

Tipos extraliga – 24. kolo – Zvolen

HKM Zvolen – HK 32 Liptovský Mikuláš 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Góly: 11. Nuutinen (Melancon, Zuzin), 18. Helewka (Betker, Zuzin) – 44. Huna (Robertson, Petran).

Zostava HKM Zvolen: Rahm (Húska) – Betker, Hatala, Meliško, Melancon, Hraško (A), Kubka (A), Gajdoš, Čunderlík – R. Bondra, J. Mikúš, Kelemen – Zuzin (C), Helewka, Nuutinen – Stupka, Tibenský, Marcinek – Chlepčok, Gubančok, Ďuriš (tréner – P. Oremus).

Zostava HK 32 Liptovský Mikuláš: Kaarlehto (Bátory) – Robertson, Pavúk, Valtola, Petran, Mezovský, Jesus, Rusina, Droppa – Štrauch, Oško, Ru. Huna – Hamráček, Lištiak, Bača – Tullio, McShane, Portokalis – Haluška, Uhrík, Surový (tréner – M. Jančuška).

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš, a.s. 21 1 0 2 18 44:112 2

Hokejisti Zvolena sa najbližšie predstavia v piatok, 18. decembra o 18.30 h na ľade Slovana Bratislava v rámci dohrávky 6. kola Tipos extraligy.