Hokejisti Zvolena po návrate z karantény prehrali rozdielom triedy na ľade Košíc a v nedeľnom súboji 13. kola Tipos extraligy si tak chceli napraviť chuť proti Novým Zámkom.

Hokejisti Zvolena išli do vedenia už na konci 2. minúty, keď Marcinek zakončoval presne z predbránkového priestoru po prihrávke Meliška z pravej strany útočného pásma. Novozámčania následne nedokázali vyrovnať po šanciach Rogoňa a Mustajärviho, čo domáci potrestali. V 7. minúte našiel Kelemen krížnou prihrávkou Stupku, ktorý strelou pomedzi betóny Kiviaha zvýšil na 2:0. V 14. minúte mal na hokejke tretí gól Nuutinen a tesne pred prvou sirénou aj Zuzin, no dvojgólové vedenie rytierov ostalo nezmenené.

Aj v druhej tretine boli domáci aktívnejší. Kiviaho sa zapotil v 25. minúte po Bondrovej prihrávke na zakončujúceho Ivana. V 28. minúte zas pohrozil po svojom prieniku Tibenský. V polovici riadnej hracej doby však už Kiviaho ťahal puk zo svojej siete po tretíkrát, keď odrazený puk od zadného mantinelu po Kubkovej strele dorazil do bránky McPherson. Mužstvá išli napokon do šatní za stavu 4:0, keďže minútu pred koncom prostrednej časti hry zakončoval z predbránkového priestoru Kelemen a puk po odraze skončil v sieti.

Novozámčanom sa podarilo prekonať Rahma až v 42. minúte, keď Embrich pálil z prvej presne po prihrávke Záhradníka spoza bránky. O dve minúty neskôr mohol Zvolenu prinavrátiť štvorgólové vedenie Stupka, no jeho strela trafila len žŕdku. Strela obrancu Melancona v 48. minúte sa však už do bránky zmestila a zverenci Petra Oremusa viedli 5:1. Tento stav napokon vydržal až do záverečnej sirény a hokejisti Zvolena si tak pripísali presvedčivé víťazstvo.

Tipos extraliga – 13. kolo – Zvolen

HKM Zvolen – HC Mikron Nové Zámky 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Góly: 2. Marcinek (Meliško, Jedlička), 7. Stupka (Kelemen, Helewka), 31. McPherson (Kubka), 40. Kelemen, 49. Melancon (Zuzin) – 42. Embrich (Záhradník).

Zostava HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Betker, Hatala, Ivan, Melancon, Hraško (A), Kubka, Meliško – Bondra, J. Mikúš, Puliš (C) – McPherson, Zuzin (A), Nuutinen – Stupka, Helewka, Kelemen – Tibenský, Jedlička, Marcinek – Kolenič (tréner – P. Oremus).

Zostava HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – P. Mikuš, Holenda, Ligas, Västilä, Šeliga, Fereta, Fatul, Holovič – Mustajärvi, Seppänen, Obdržálek – Bajtek, Ondrušek, Jurík – Rogoň, Emrich, Záhradník – Rehák, Barto, Okoličány (tréner – M. Hrnčár).

Hokejisti Zvolena sa majú najbližšie predstaviť opäť na domácom ľade, kde by v stredu 18. novembra mali privítať Liptovský Mikuláš. Otázne je, či Liptáci na stretnutie 14. kola Tipos extraligy vôbec vycestujú.