Na tretí finálový zápas pricestovali naši chlapci na východné Slovensko, aby sa pokúsili získať mečbal, ktorým by prakticky rozhodli o víťazovi série. V úvode zápasu tieto snahy schladil vedúci gól Košíc. V prvej tretine Zvolen, ako keby na ľade ani nebol. Od druhej tretiny však už naši hokejisti mali zápas pod kontrolou, k čomu im pomohol aj rýchly gól „zo šatne“. V tretej tretine sa domácim opäť podarilo dať vedúci gól, ale na rozbehnutý Zvolen to nestačilo a kapitán Lukáš Jurík vyrovnávajúcim, a Andrej Podkonický víťazným gólom položili Košice na kolená. Zvolenu tak stačí vyhrať zajtrajší zápas a stane sa majstrom. 

HC Košice – HKm Zvolen 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Góly: 5. Jenčík (Pašek, Haščák), 44. Jenčík (Pašek, Haščák) – 21. Zuzin Peter (Čierny), 49. Lukáš Jurík (Mucha, Škvaridlo), 55. Podkonický (Puliš)

BBO_0820HC Košice: Hylák – Štrbák (C), Cebák, Šeda, Kolba (A), Deyl, Martin Chovan, Macejko, Novák – Jenčík, Pašek, Haščák (A) – Boltun, Marcinko, Spilar – Jokeľ, Slovák, Novotný – Gmitter, Mlynarovič, Svitana.

HKm Zvolen: Šimko – Juraško, Čierny, Novajský, Mucha, Hertl, Hraško, Pichnarčík, Zuzin – Zuzin, Brabenec, Podkonický – Chovan, L. Jurík, Škvaridlo – Kalla, M. Jurík, Čurilla – Ďaloga, Mahdalík, Puliš