Iba 14-ročná pretekárka Viktória Malčeková patrí už teraz medzi obrovské nádeje slovenskej atletiky. Členka klubu AKM Zvolen, si poslednú februárovú sobotu na Majstrovstvách Slovenska (MSR) žiactva vybojovala v behu na 1500m striebornú medailu a rovnaký kov, o deň neskôr, získala aj medzi juniorkami v behu na 800m. Medzi ďalšie úspechy patria zlatá, dve strieborné, bronzová medaila a jedno štvrté miesto. Vybojovala si ich na tohtoročných halových MSR, kde bola konkurencia mimoriadne silná. Zvolenčanom je možno známa, keď sa ako jedenásťročná stala víťazkou Behu na 5km okolo Bučiny a dvakrát vyhrala beh Oslobodenia Zvolena.

Nestratila sa ani medzi ženami, keď na halových MSR, v behu na 1500 m, obsadila 6. miesto časom 5:11 min., čím si získala rešpekt aj u skúsených reprezentantiek Slovenska. Na otvorenej dráhe na banskobystrických Štiavničkách sa jej tiež podaril výborný výsledok, keď hneď po prvom štarte, dosiahla Viktória čas 2:28 min. Pozoruhodné je, že len 15 minút predtým si urobila osobný rekord na 200 m za 29,66 sec.

Jej výkonnosť len stúpa a so svojou pracovitosťou a talentom jej predpovedajú veľkú budúcnosť. Podmienky na tréning adekvátne nie sú, ale to mladú športovkyňu neodradilo ani počas zimy. Podporu v rodine a v trénerovi určite má, ale potrebovala by viac sparing partnerov a taktiež „naozajstnú“ atletickú dráhu. Bolo veľmi dôležité podchytiť jej talent a patrične ho rozvíjať. Je zverenkyňou  trénera Miroslava Bradu a v súčasnosti je vo svojej kategórii líderkou a vedie celoročné tabuľky. Mohla si vybrať, buď bude aj naďalej dosahovať popredné priečky vo svojej kategórii alebo sa bude snažiť o čo najlepšie umiestnenia medzi staršími súperkami. Vybrala si to druhé a v kariére jej to určite len prospieva. Pravidelným tréningom a získaním potrebných skúseností sa jej to určite raz vráti a Slovensko bude mať popri  Lucii Klocovej či Dany  Velďákovej  ďalšiu nádejnú reprezentantku.