Pri príležitosti výročia Slovenského národného povstania zorganizovalo Mesto Zvolen 6. ročník hudobného večera, kde sa snaží dať priestor zvolenským kapelám. Na piatkovom (26.8.) Zvolenskom hudobnom povstaní sa ako nováčik na hudobnej scéne predstavila kapela Mighty Hedgehogs.  Táto mladučká pop rocková kapelka sa predstavila so svetoznámimi hitmi kapiel Oasis, ACDC, Guns ‚n Roses, Red Hot Chili Peppers a inými.

Miešanie žánrov sa snažilo prilákať široký záber divákov a obecenstvo sa pomaly rozrastalo, keď Námestie SNP rozozvučal Slovanský kríž. Zazneli skladby ako Diablova vojna, Podsvetie a Oheň. Zvolen si na hudobné povstanie aj tohto roku prizval žilinského hosťa, kapelu Chimera, ktorá hrá od roku 2004 v pôvodnej zostave. Pop rocková kapela odohrala skladby z albumu „Paralelné svety“.

Ako zlatý klinec programu sa na záver predviedla zvolenská formácia Comp&neros, o ktorej sme neraz pochvalne písali. Chlapci z kapely už čo-to v hudobnom svete poskúšali a keďže majú rytmus a hudbu v krvi, ich multiinštrumentálne zoskupenie vie milovníka jazzu a dobrej hudby zaujať.