Hokejisti Zvolena privítali v piatok na domácom ľade Michalovce. Súboj dvoch mužstiev z čela tabuľky ovládli jasne rytieri, ktorí v rámci 47. kola Tipos extraligy porazili hosťujúce líšky vysokým rozdielom.

Prvú presilovú hru v zápase si zahrali zverenci Petra Oremusa, no v oslabení pohrozili hostia, keď sa Bartánus v 6. minúte rútil sám na Rahma, ktorý však podržal domácich istým zákrokom. Michalovce boli blízko ku gólu aj v 8. minúte, keď sa Regendove zakončenie bekhendom obtrelo o žŕdku Rahmovej bránky. Zvolenčania krátko na to otvorili skóre. Meliško od modrej čiary nahodil na bránku puk, ktorý kapitán hostí Mihalik usmernil nechtiac do vlastnej siete. V 18. minúte mohli ísť rytieri do dvojgólového vedenia po strele z prvej v podaní Nuutinena, no Tomek dobre zakročil. V 19. minúte sa zas na druhej strane predviedol Rahm pri Šedivého strele spomedzi kruhov. Mužstvá tak išli do šatní za stavu 1:0.

Mužstvo Zvolena napokon zdvojnásobilo svoje vedenie v 27. minúte, keď McPherson prihral spoza bránky Pulišovi a kapitán domácich sa z predbránkového priestoru nemýlil. Oba tímy si v druhej tretine zahrali po jednej presilovke. Rytieri tú svoju nevyužili no pri početnej prevahe hostí mohli skórovať po prečíslení. Marcinek však vystrelil len do bránkovej konštrukcie. Michalovce napokon presilovú hru využili v 39. minúte, keď Bartánus nabil Southornovi, ten z prvej vystrelil a puk ešte tečoval za Rahmov chrbát Suja. Domáci ešte v tej istej minúte odpovedali gólom na 3:1 po tom, čo Melancon vystrelil od modrej, Puliš puk usmernil na McPhersona, ktorý trafil odkrytú časť Tomekovej svätyne.

Rytieri skvele vstúpili do tretej 20-minútovky, keď už po 9 sekundách zvýšil na 4:1 presným tečom Bondra. Líšky mohli následne zdramatizovať zápas, no v presilovej hre si nevytvorili gólovú šancu. V 50. minúte zas rozhodcovia vylučovali na strane hostí a Zvolenčania pridali v početnej prevahe piaty gól. Mikúš prihral na modrú čiaru Ivanovi, ktorého tvrdá strela sa zastavila až v bránkovej sieti za Tomekom. O pár desiatok sekúnd na to zvyšoval už na 6:1 svojím druhým gólom v zápase McPherson, ktorý vystrelil presne spomedzi kruhov po Pulišovej prihrávke. Medzi dvojgólových strelcov sa zapísal aj kapitán domácich Puliš, ktorý v 54. minúte po Nuutinenovej prihrávke spečatil stav na konečných 7:1 strelou pod hornú žŕdku.

Tipos extraliga – 47. kolo – 12. 3. 2021 – Zimný štadión Zvolen

HKM Zvolen – HK Dukla Ingema Michalovce 7:1 (1:0, 2:1, 4:0)

Góly: 8. Meliško (Kelemen, Betker), 27. Puliš (McPherson, Nuutinen), 39. McPherson (Puliš, Melancon), 41. R. Bondra (J. Mikúš, Meliško), 51. Ivan (J. Mikúš), 52. McPherson (Puliš, Betker), 54. Puliš (Nuutinen, McPherson) – 39. Suja (Southorn, Bartánus).

Zostava HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Betker, Meliško, Ivan, Melancon, Hraško (A), Kubka, Hatala – R. Bondra, J. Mikúš, Kelemen – McPherson, Puliš (C), Nuutinen – Zuzin (A), Viedenský, Stupka – Marcinek, Tibenský, Kolenič – Gubančok (tréner – P. Oremus).

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek (Hrubovský) – Mihalik (C), Mudrák, Southorh, McCormack, Šedivý, Louis, Ťavoda – Hickmott, Lalancette, Korhonen – Šoltés, Suja, Takáč (A) – Bartánus (A), Galamboš, Regenda – Mašlonka, Lehtonen, Török – Lačný (tréneri – I. Droppa, J. Faith).

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš, a.s. 47 6 0 3 38 100:237 18

Hokejisti Zvolena sa najbližšie predstavia v Poprade, kde v nedeľu 14. marca o 16.00 h nastúpia v rámci 48. kola Tipos extraligy na priamy súboj o prvú priečku.