Zameranie Vladimíra Luptáka predznamenáva, že bude poverený riešením dopravy v meste, opravami ciest a chodníkov, no zaoberať sa bude aj otázkou ďalšieho využitia areálu Borovej hory. Vo funkcii bude pôsobiť na plný úväzok. Funkcie viceprimátora sa ujme v piatok 1. februára.

Primátorka mesta Zvolen Lenka Balkovičová sa krátko po novembrových komunálnych voľbách vyjadrila, že nepodľahne politickým tlakom a osobu viceprimátora dôsledne zváži.

„Od začiatku hovorím, že po mojej pravej ruke musí byť človek, ktorému plne dôverujem a ktorý bude dostatočne odborne zdatný. Musí zastrešiť aspoň jednu z priorít, ktorým sa budeme venovať v nasledujúcich štyroch rokoch. Vladimír Lupták spĺňa všetky moje požiadavky, som si istá, že bude vítaným doplnením tímu na mestskom úrade tak po ľudskej, ako aj odbornej stránke,“ ozrejmila svoju voľbu zvolenská primátorka Balkovičová.

Nový viceprimátor sa teda bude zaoberať predovšetkým dopravou, kde je výziev hneď niekoľko. „Urobím všetko pre to, aby sme uľahčili Zvolenčanom parkovanie ich vozidiel, pochopiteľne v tejto oblasti sa môj pohľad upiera najmä na sídlisko Západ. Určite sa dôsledne pozriem na problematiku MHD, veď zastaraný vozový park a pokles cestujúcich sú jasnými znakmi, že nie všetko je v poriadku. Ihneď chcem začať pracovať na dôslednom posúdení všetkých ciest a chodníkov a tiež naplánovať ich budúce opravy, aby Zvolenčanov čo najmenej trápili výtlky na cestách pre vozidlá i pre peších,“ uviedol Vladimír Lupták.

Okrem dopravy sa nový viceprimátor bude zaoberať aj témou využitia areálu Borovej hory. Má k nej blízko ako poslanec za obvod Podborová i ako občiansky aktivista, ktorý sa zasadil za jej návrat do majetku mesta.