Hokejisti Zvolena chceli v piatkovej dohrávke 6. kola Tipos extraligy natiahnuť trojzápasovú víťaznú šnúru. Proti nim však stál silný súper v podobe Slovana. V Bratislave sa o víťazovi rozhodovalo až v samostatných nájazdoch.

Prvú presilovku v zápase hrali Zvolenčania, no domáci sa počas dvoch minút vo štvorici ubránili. Po fauloch hostí zo 7. a 9. minúty si belasí zahrali krátku presilovú hru o dvoch hráčov. Tú ešte nevyužili, no v početnej prevahe o jedného muža prihral Ališauskas sprava na ľavú stranu útočného pásma Bučekovi, ktorý presnou strelou švihom otvoril skóre. Už na začiatku 11. minúty mohol vyrovnať Kelemen, ktorý sa z pravého rohu dostal až pred bránku domácich, no jeho zakončenie po ľade vyrazil brankár Makarov. Zvolen mal v závere prvej tretiny ďalšiu príležitosť na vyrovnanie v podobe presilovky, ktorú však ešte pred prestávkou ukončilo vylúčenie na strane hostí.

Brankár rytierov Rahm podržal svoj tím v 27. minúte pri nebezpečnej strele Studeniča spomedzi kruhov a o minútu neskôr zneškodnil aj šancu Rapáča. V nasledujúcich minútach sa hosťom podarilo ubrániť presilovku domácich. V 33. minúte uspeli rytieri aj v ofenzíve, keď Kubkovu strelu od modrej tečoval za Makarovov chrbát Hraško. Netrvalo dlho a Zvolenčania viedli. Na začiatku 35. minúty sa po Mikúšovej zadovke spoza bránky strelecky presadil Bondra. Hráči Zvolena ešte v závere druhej tretiny ubránili presilovku Slovana a po 40 minútach tak viedli 1:2.

V prvej polovici tretej tretiny sa niekoľkokrát vylučovalo na oboch stranách. Oba tímy si zahrali v početnej prevahe, hostia aj v dvojnásobnej a minútu sa hralo aj so štyrmi korčuliarmi na oboch stranách. Napriek tomu sa skóre nemenilo. Belasí napokon vyrovnali v 54. minúte, keď si streleckú pozíciu vytvoril O’Donnell, ktorý mieril presne do horných poschodí Rahmovej bránky. Za stavu 2:2 sa tak predlžovalo, no v hre troch proti trom ani jedno z mužstiev nerozhodlo. Na rad prišli samostatné nájazdy, po ktorých sa z bodu naviac radovali domáci, o ktorých výhre rozhodol v siedmej sérii Gašpar.

Tipos extraliga – dohrávka 6. kola – Bratislava

HC Slovan Bratislava – HKM Zvolen 3:2 sn (1:0, 0:2, 1:0 – 0:0, 3:2)

Góly: 10. Buček (Ališauskas), 54. O’Donnell (Bačik, Valach), rozh. náj. Gašpar – 33. Hraško (Kubka, Stupka), 35. Bondra (Mikúš, Kelemen).

Zostava HC Slovan Bratislava: Makarov (Parks) – Ališauskas, Sersen (C), Štajnoch, Maier, Valach, Bačik (A), Beňo – Šišovský, Kytnár (A), Zigo – O’Donnell, Urbánek, Gašpar – Rapáč, Bortňák, Buček – Studenič, Petráš, Kundrík – Jasenec.

Zostava HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Hatala, Betker, Melancon, Meliško, Kubka (A), Hraško (A), Daniš, Gajdoš – Kelemen, Mikúš, Bondra – Nuutinen, Helewka, Zuzin (C) – Marcinek, Tibenský, Stupka – Ďuriš, Gubančok, Chlepčok.

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš, a.s. 21 1 0 2 18 44:112 2

Hokejisti Zvolena sa najbližšie predstavia na domácom ľade, kde v nedeľu, 20. decembra v rámci dohrávky 9. kola Tipos extraligy privítajú lídra z Popradu.