PR článok | 11.4.2019

Zútulnite si svoju chatku týmito originálnymi spôsobmi

Ľudia žijúci v mestách hľadajú spôsob, ako tráviť voľný čas v prírode. Častokrát im príde ako jediná možnosť ísť do horských oblastí na horské chaty a vychutnávať si čistý vzduch a krásne výhľady na okolitú prírodu.

Tým, ktorí takúto chatku vlastnia, prezradíme pár originálnych spôsobov, ako si ju skrášliť.

Kožušinový koberec pred krbom

Ak máte vo svojej chatke moderné krbové kachle, ktoré vás zahrievajú počas chladných dní, skúste si pred ne dať kožušinový koberec alebo behúň. Ak radi trávite chvíle pozeraním sa na horiace drevo v krbových kachliach, je potrebné si zútulniť okolo kachlí a zároveň tak chrániť svoje telo a najmä močové cesty pred zápalmi.

Aj keď dni začínajú byť teplejšie, nepodceňte to a vybavte svoju chatku teplým ideálne kožušinovým chlpatým kobercom, ktorý vás a vašich blízkych zahreje pri krbových kachliach.

Sušené a čerstvé bylinky v interiéri

Aby vám interiér chatky krásne rozvoniaval, zaveste si na špagátiky sušené bylinky dole hlavou. Pozor ale, nedávajte ich do blízkosti dymovodu.

Ak ste šikovný majster, nástennú policu na kvetináče si vyrobíte aj sám. Takto si budete môcť dať na stenu kvetináče s čerstvými bylinkami a kedykoľvek, kedy budete chcieť, budete si môcť pripraviť chutný čaj alebo osviežujúcu limonádu.

Závesy a obrusy s výšivkami

Čo by to bolo za chatku, keby v nej chýbali obrusy a závesy s ľudovými výšivkami.

Ak ste zruční, vyrobte si takéto výšivky sami, ale ak nie, stačí si nájsť šikovných hand made výrobcov ručne vyšívaných závesov a obrusov. Odporúčame biele závesy/ obrusy v kombinácii s modrou alebo červenou výšivkou. Odporúčame čičmanské vzory, alebo ak chcete byť originálny, skúste si dať vyšiť ľudový motív typický pre vaše mesto/ obec, z ktorého/ ktorej pochádzate.