Ďakovné listy si na pôde Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja prevzala osobne dvadsiatka dobrovoľníkov, ktorí aktívne pomáhali napĺňať krízový plán kraja počas koronakrízy. Župan Ján Lunter celkovo ocenil 34 ľudí, ktorí sa neváhali nezištne zapojiť do pomoci najzraniteľnejším, aj ľuďom z prvej línie.

Nákupy pre seniorov, opatrovanie detí alebo pomoc s balením a rozdeľovaním ochranných pomôcok. To všetko boli aktivity krízového plánu kraja, ktoré by nebolo možné uskutočniť bez pomoci dobrovoľníkov.

Na Úrade BBSK si preto v utorok 23. júna osobne prevzala ďakovné listy z rúk župana Jána Luntera dvadsiatka z tých, ktorí neváhali obetovať svoj čas pomoci iným.

„Zišli sme sa tu preto, aby sme ocenili nezištnú dobrovoľnícku prácu ľudí, ktorí počas koronakrízy pomáhali napĺňať jednotlivé opatrenia krízového plánu BBSK. Ďakovný list odovzdávame spolu 34 dobrovoľníčkam a dobrovoľníkom, z ktorých väčšina nás poctila aj svojou prítomnosťou. Som veľmi rád, že tu s vami môžem byť a aspoň takto symbolicky vám poďakovať za vašu prácu a nasadenie,“ povedal predseda BBSK Ján Lunter.

Celkovo sa do všeobecnej databázy kraja zaregistrovalo takmer tristo ľudí, ďalších 55 prejavilo záujem o pomoc s opatrovaním detí zamestnancov z prvej línie.

„Väčšina z ocenených dobrovoľníkov pomáhala zabezpečovať službu nákupov pre seniorov a spolu pripravili 124 nákupov pre viac ako 70 ľudí, ktoré putovali do tridsiatky miest a obcí nášho kraja,“ dodal Lunter.

V aktívnom nasadení bolo aj trinásť opatrovateliek, ktoré sa starali o deti lekárov, zdravotných sestier či policajtov. Za necelé dva mesiace niektoré z nich odpracovali viac ako 140 dobrovoľníckych hodín a pomohli tak ľuďom, ktorí denne nasadzovali svoje zdravie a životy v prvej línii.