dod zosŽelezničné opravovne a strojárne Zvolen pozývajú v sobotu 10. septembra od 10-tej hodiny do svojho areálu na Môťovskej ceste verejnosť.

Tradícia ŽOS siaha až ku vzniku pôvodných železničných dielní v roku 1872. Podnik má za tie roky čo ukázať nielen svojim zákazníkom, ale aj verejnosti a fanúšikom železníc. Verejnosť bude mať možnosť počas soboty 10. septembra vidieť areál ŽOS a v ňom staré i nové lokomotívy a dozvedieť sa o nich viac od skúsených technikov. Okrem prezentácie vlastnej práce ale spoločnosť pripravuje aj pestrý sprievodný program dňa otvorených dverí.

Presne na poludnie sa uskutoční simulovaný letecký prepad nemeckého obrneného vlaku z obdobia  SNP. Dynamická ukážka bojov sa uskutoční za účasti Klubu vojenskej histórie Carpathia a košického Retro sky teamu. Program bude však zameraný aj na najmenších, ktorí si budú môcť vyskúšať, aké je to byť rušňovodičom. Zabavia tiež tvorivé dielne či nafukovacie hrady či divadelné predstavenie. Prezentovať svoju činnosť ale budú aj železniční modelári z Komárna.