ZVonline.sk (Filip Roháček) | 6.10.2015

Zo Zvolena do Prahy od decembra aj so žltými vlakmi

Dopravná spoločnosť Regiojet, patriaca do českej skupiny Student Agency, pokračuje v expanzii na Slovensku a spolu s novým železničným grafikonom od 13. decembra prinesie ďalší medzinárodný rýchlik aj do Banskej Bystrice.

Astra-fotoMedzi Zvolenom a Prahou v súčasnosti chodia tri priame vlakové linky, na ďalšie je potrebné prestupovať v Žiline. To sa však od decembra zmení a štátny dopravca zruší priame medzinárodné rýchliky zo Zvolena do Čiech. Nový rýchlik spoločnosti RegioJet ponúkne od 13. decembra odjazd svojho rýchlika zo Zvolena o 4.08 h ráno. Do Prahy tento vlak príde o 11.58 h pred obedom. Opačným smerom z pražského hlavného nádražia bude jazdiť o 14.46 h a do Zvolena o 21.52 h. Jeho trasa, bude podobne ako pri ostatných spojoch RegioJetu, smerovať najsevernejšou trasou cez Ostravu. Okrem menších staníc tak nevynechá Banskú Bystricu, Martin, Žilinu, Havířov, Ostravu, Olomouc či Pardubice.

„Súčasne plánujeme zaviesť náväzné autobusové spojenia luxusným autobusom RegioJet z Rimavskej Soboty a regiónu Horehronia, ktoré budú na vlak naväzovať v Banskej Bystrici,“ priblížil majiteľ spoločnosti Radim Jančura. Ďalšie podrobnosti spojenia plánuje dopravca zverejniť v novembri. Do rýchliku chce RegioJet zaradiť svoje najmodernejšie vozne Astra s dotykovými obrazovkami zabudovanými v sedadlách podobne, ako je to je v jeho moderných autobusoch.

Spoločnosť RegioJet už zároveň avizovala že sa zapojí aj do avizovaného tendra na prevádzku rýchlikov medzi Banskou Bystricou, Zvolenom a Bratislavou, ktorý by sa mohol do reality pretaviť na budúci rok.