PR článok | 7.9.2018

Znalecký posudok pohodlne a rýchlo

Ak uvažujete nad kúpou nehnuteľnosti, je pre Vás určite dôležité vedieť čo všetko budete potrebovať v celom procese. Najviac byrokracie a papierovania je pravdepodobne spojených s financovaním samotnej nehnuteľnosti.

Financujúca banka potrebuje mať garancie, že nehnuteľnosť ktorá bude zároveň ručením za daný úver je dostatočné kvalitná a v dostatočnej hodnote. Inakšie povedané ak by ste hypotekárny úver nestíhali splácať, banka si uplatní právo na byt alebo rodinný dom a ten sa následne pokúsi predať. Takto získané finančné prostriedky potom slúžia ako kompenzácia za poskytnutú hypotéku.

Ako sa teda vykonáva takýto odhad ceny nehnuteľnosti? V prvom rade je potrebné povedať kto môže takýto znalecký posudok nehnuteľnosti vytvoriť. Tento dokument môže vytvoriť iba znalec ktorý je zapísaný v zozname znalcov ktorý vedie ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky. V takomto prípade máte istotu že Vám banka bude akceptovať tento posudok. Pre istotu si to radšej overte pred tým ako zadáte tento dokument vypracovať. V prípade že chcete nechať celú komunikáciu na odborníkov je aj to dnes možné. Spravíte iba objednávku a následne dostanete do ruky vyhotovený znalecký posudok ktorý každá banka akceptuje.

Viac informácii nájdete na webe expresnyposudok.sk kde môžete spraviť aj samotnú objednávku služby.