V utorok, 18. mája došlo k spojeniu vakcinačného centra Nemocnice AGEL Zvolen a veľkokapacitného očkovacieho centra v budove Doprastavu. Po novom vás tak na území mesta Zvolen zaočkujú už len v spomínanom Doprastave.

Uvedená zmena je výsledkom vyššej efektivity, lepšej logistiky a organizácie očkovania. ,,Po vzájomnej dohode s Banskobystrickým samosprávnym krajom sme pristúpili k zlúčeniu dvoch vakcinačných centier do jedného. V prevádzke zostáva už len Veľkokapacitné očkovacie centrum v budove Doprastavu. Očkovať sa bude vakcínou Pfizer/Biontech a pre druhoočkovancov ešte aj vakcínou AstraZeneca,“ vysvetľuje Ľudmila Veselá, riaditeľka Nemocnice AGEL Zvolen.

Všetci, ktorí prídu na očkovanie, musia byť zaregistrovaní a až po pridelení termínu formou SMS správy sa môžu dostaviť na očkovanie. Platí to aj pre sprevádzajúcu osobu pri senioroch nad 70 rokov. Tí, ktorí prídu na zaočkovanie II. dávkou, musia mať pri sebe aj potvrdenie o prvom zaočkovaní. Celkovo už číslo zaočkovaných vo Zvolene atakuje hranicu 21-tisíc.

Čo sa týka aktuálnej pandemickej situácie, oproti minulému týždňu v nemocnici znovu klesol počet pacientov s koronavírusom. ,,Aktuálne máme hospitalizovaných dvoch pacientov, ktorí si vyžadujú napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu, jedenásti sú na červenom lôžku a dvadsať je suspektných. Zamestnancov s potvrdeným covidom momentálne neevidujeme, avšak sedem kolegov je na dlhodobej PN v súvislosti s prekonaným koronavírusom,“ objasnila Veselá.

Nemocnica intenzívnejšie rozbieha aj plánované operácie, za minulý týždeň ich realizovala cez 50. Upozorňuje však, že z dôvodu bezpečnosti výkonu ostatných hospitalizovaných aj zamestnancov musia mať všetci, ktorí nastupujú do nemocnice na plánované operácie negatívny test na koronavírus.