ZVonline (Lucia Vričanová) | 21.3.2011

Zlomení z Božích zázrakov

Kino Hron na Sliači sa v nedeľný podvečer zaplnilo veriacimi každého veku, pretože prebiehalo spoločenstvo pod názvom Zlomení pod taktovkou kapely eSPé.

Táto kapela zložená z mladých zapálených ľudí funguje v Banskobystrickej diecéze na Sliači pod vedením Jula Slováka. Hrá už niekoľko rokov a v súčasnosti má na konte aj nahraté albumy.

Koncert sa začal správnou dávkou slobody a počas prvých skladieb z albumov eSPé sa predné rady roztancovali až tlieskala a tancovala takmer celá kinosála. Atmosféra vrela a publikum bolo správne zapálené.

Podobné koncerty eSPé organizuje už niekoľko rokov v projekte God zone, preto ani tentoraz neprekvapilo návštevníkov hovorené slovo „Nebuď vlažný“ hosťa, Miša Kevického, ktorý poukázal na spolupatričnosť a pochopenie s každým jedným človekom v publiku.

Pochopiteľne, koncert bol určený pre všetkých, ktorí chcú prísť dobrovoľne a pocítiť spoločenstvo, ktoré sa každým ďalším stretnutím rozrastá. Katolícka viera totiž nie je ani zďaleka na ústupe a veľa mladých ľudí dokazuje, že je stále „in“.

Fotogaléria