Už dávno neplatí, že napríklad podlaha v garáži vôbec nemusí byť estetická, hlavne, aby plnila svoju funkciu. Aj podlahy umiestnené v priemyselných priestoroch či v garážach prešli v uplynulých rokoch svojím vývojom s novými technológiami. Veľmi obľúbeným riešením sú živicové podlahy, ktoré sa ešte rozlišujú na epoxidové a liate (polyuretánové) podlahy.

Čo je charakteristickým prvkom?

Živicové podlahy spoznáte podľa toho, že sú bezšpárové, na prvý pohľad odolné, no zároveň esteticky tavé a zaujímavé. Odolnosť spočíva v tom, že živicové podlahy vedia odolať poškrabaniu či inému mechanickému alebo chemickému poškodeniu. Môžeme ich rozlišovať na epoxidové a liate podlahy. Epoxidová podlaha do garáže je súčasťou čoraz väčšieho množstva nových stavieb či bytoviek s podzemnými garážami, čo má viacero dôvodov.

Ľahká údržba i podlahové kúrenie

Epoxidové podlahy sú vhodné napríklad do garáží, kancelárií, dajú sa dokonca využiť aj v iných obytných priestoroch a izbách, pokiaľ sa vám takýto štýl podláh pozdáva, a viete sa s ním kreatívne esteticky vyhrať. Údržba epoxidových podláh je naozaj jednoduchá, čím sa stávajú zaujímavou voľbou aj pre zdravotnícke zariadenia či ordinácie. Na podlahu odporúčame aplikovať náter, ktorý jej dodá lesk i dodatočnú ochranu pred škrabancami či inými poškodeniami.

Liata podlaha s ešte väčšou odolnosťou

Aj liata podlaha do garáže je veľmi zaujímavou a obľúbenou voľbou, a vyznačuje sa ešte väčšou mierou odolnosti než tá epoxidová. Hodí sa teda aj napríklad do exteriéru, kde môže byť podlaha vystavená vplyvom počasia či vlhkosti, musí teda odolávať ešte väčšej záťaži. Opäť na ňu môžete aplikovať náter, ktorý ešte zvýši jej mieru ochrany pred neželanými vplyvmi. Aj v tomto prípade platí, že liata podlaha môže byť esteticky zaujímavá a jednoducho predstavuje zaujímavé riešenie do interiéru či exteriéru.