ZVonline.sk (F. Roháček), ZSSK | 30.6.2015

Železničnú prepravu medzi Zvolenom a Bystricou čakajú krátkodobé obmedzenia

železničná stanica Banská Bystrica - webCestujúci, využívajúci na prepravu medzi Zvolenom a Banskou Bystricou vlaky, sa musia pripraviť na úplnú výluku železničnej dopravy vo vybraných časoch.

Ako na svojej internetovej stránke informuje Železničná spoločnosť Slovensko, z dôvodu stavebných rekonštrukčných prác na trati medzi metropolami zvolenskej kotliny, budú železničiari prevážať cestujúcich autobusmi v dňoch 1. a 2. júla a potom rovnako 7. a 8. júla.

Prvá výluka (1.-2. júla) bude v čase od 8.15 h do 16.45 h. Na trať tak nevyjde len 24 z celkovo 61 spojov, ktoré by inak v tieto dni mali ísť. Vlaky mimo tohto času pôjdu v normálnom režime.

Budúcotýždňová výluka v dňoch od 7. do 8. júla bude potom v utorok v čase od 8.20 h do 15.30 h a v stredu 8. júla od 8.20 h do 12.30 h.

vlakVýluka sa okrem osobných medzimestských vlakov dotkne aj zrýchlených vlakov do Žiliny a dvoch medzinárodných expresov smerujúcich do Prahy. Tieto by mali už od Banskej Bystrice odchádzať podľa platného cestovného poriadku, avšak budú čakať na prípojný autobus zo Zvolena, a môžu tak odchádzať s meškaním do dvadsiatich minút.

Aj keď bude železničná spoločnosť Slovensko prepravovať cestujúcich autobusmi, pre cestujúcich na týchto mimoriadnych autobusových linkách platia železničné cestovné doklady. Na rozdiel od bežnej medzimestskej autobusovej dopravy, tak rovnako ako v prípade využitia vlaku môžu s dokladom zakúpeným na železnici takýmto autobusom cestovať napríklad dôchodcovia a študenti s požadovanými dokladmi bezplatne. Autobusy budú pristavované k blízkosti dotknutých železničných staníc. Presný zoznam dotknutých vlakov nájdete na stránkach ZSSK.