Súčasťou Nemocnice AGEL Zvolen sú od pondelka 19. októbra, vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu, aj vojaci Ozbrojených síl SR. Tí sú nemocnici nápomocní aj tým, že do nej nepustia nikoho so zvýšenou teplotou. V Nemocnici AGEL Krupina je taktiež jeden príslušník armády, ktorý vykonáva rovnakú činnosť.

Uniformovaní vojaci pomáhajú pri vstupe do nemocnice kvôli rýchlemu, bezproblémovému a predovšetkým bezpečnému usmerneniu pacientov, ktorí prichádzajú do zvolenskej nemocnice.

Spolu je v Nemocnici AGEL Zvolen deväť vojakov. V spoločnom pavilóne sú štyria, v poliklinike traja a dvaja vykonávajú administratívnu činnosť.

„Využili sme ponuku Ministerstva obrany a požiadali o pomoc Ozbrojené sily SR. Sme veľmi príjemne prekvapení, že našej požiadavke bolo vyhovené v plnom rozsahu.

Príslušníci Ozbrojených síl SR nám pomáhajú s triedením pacientov v objektoch vo Zvolene aj v Krupine.

V priestoroch polikliniky dohliadajú na dodržiavanie odstupov v čakárňach, tiež s administratívnymi činnosťami v mikrobiologickom laboratóriu a na odberovom mieste,“ hovorí riaditeľka Nemocnice AGEL Zvolen, Ľudmila Veselá.

Príslušníci armády sú aj zárukou pomoci v prípade nepredvídaných situácií. Nemocnica AGEL Zvolen napriek epidemiologickej situácii nateraz neruší žiadne plánované operácie. Naďalej však platí prísny zákaz návštev.