Zdravie by malo byť pre nás prioritou, ale väčšinou sa ním zaoberáme až vtedy, ak nás prestane poslúchať a objavujú sa prvé závažnejšie zdravotné komplikácie. Muži častokrát svoje zdravotné problémy neriešia a k lekárovi prichádzajú neskoro.Viete, o ktorých zdravotných problémoch muži neradi hovoria?

Problémy s erekciou, prostatou a hrčky na semenníkoch

Problémy, s ktorými sa muži nezverujú ani svojim partnerkám, vedia s ich psychikou poriadne zamávať. Erektilná dysfunkcia, ako hlavný problém mužov v stredných rokoch, ale aj novoobjavené hrčky na semenníkoch môžu odhaliť ďalšie problémy, ktoré budú omnoho vážnejšieho charakteru. Navyše návšteva urologickej ambulancie je pre mužov veľmi stresujúca. Len ťažko zvládajú to, že s ich pohlavnými orgánmi nie je niečo v poriadku a ak sa k tomu pridá predstava, že ich pohlavné orgány bude nejaký doktor alebo doktorka vyšetrovať, strach z takéhoto vyšetrenia je ešte väčší.

Treba si ale uvedomiť, že počet pacientov, ktorí majú problémy s prostatou, s erekciou a objavili si hrčky na semenníkoch je potrebné konzultovať s urológom, ktorý má dostatočnú prax v danej oblasti. Pri týchto zdravotných problémoch hrá dôležitú úlohu práve čas, preto ak sa vám niečo nezdá, nečakajte a objednajte sa na urológiu.

Zákrok vazektómie

Dosť kritizovaná téma, ktorá je v niektorých krajinách dokonca protizákonná. Podstúpiť zákrok vazektómie je ale pre niektorých mužov, ktorí už nechcú mať deti, veľmi dôležitý. Táto antikoncepčná metóda pomáha viacerým mužom vyriešiť problémy aj so semenovodmi. Nezabúdajme na to, že zákroky vazektómie môžu podstúpiť len muži, ktorí majú 18 a viac rokov. Jedná sa o bezbolestný zákrok a skôr, ako sa muž rozhodne podstúpiť tento zákrok, sú potrebné konzultácie v špecializovaných strediskách.

Myslite na svoje zdravie a akonáhle sa objavia problémy, ktoré sa týkajú vašich pohlavných orgánov, navštívte urologickú ambulanciu, kde vám ochotne poradia, ako máte ďalej postupovať.