Zvolenský zámok 29. a 30. júna opäť privíta zručných remeselníkov, umelcov či hercov v rámci podujatia Zabudnuté remeslá na Zvolenskom zámku. Tí po roku prichádzajú, aby návštevníkom ukázali svoje schopnosti a umenie.

Aj tento rok si organizátori pripravili bohatý program, ktorý poteší nielen dospelých, ale aj deti. Počas soboty sú na programe šermiarske vystúpenia, stredoveká módna prehliadka, historické tance, vtipné mučenie a svetelná šou. Popri tom bude možné navštíviť remeselný trh alebo tradičnú vínnu uličku, kde budú v ponuke vína od ôsmych slovenských vinárov. Cena vínneho setu, ktorý obsahuje degustačný pohár s taštičkou, bude tri eurá, pričom žetón na ochutnávku bude stáť 50 centov. Degustáciu vín spríjemní živá hudba jazzovej kapely Swingin’ Gentlemen.

Nedeľa bude patriť divadelným predstaveniam a rozprávkam, počas ktorých svoje umenie predvedú aj kaukliari. Návštevníci sa môžu tešiť aj na pátraciu hru s názvom „Zachráňme zabudnuté remeslá“. Po celý deň budú k dispozícii aj remeselné trhy.

Cena denného vstupného pre dospelých je osem eur, zľavnené vstupné štyri eurá. V cene dospelého vstupu získajú návštevníci aj kupón na nákup produktov u remeselníkov a vstup do Galérie SNG Zvolen v hodnote troch eur.