Záujem o materské školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Zvolen počas letných školských prázdnin je porovnateľný s minulými rokmi. Pre TASR to uviedol Branislav Mikšík z tlačového oddelenia mesta.

Pripomenul, že každý rok mesto určí pre obdobie letných prázdnin minimálne jednu spádovú materskú školu. V tomto roku sú pre obyvateľov k dispozícii dve spádové škôlky. Sú to Materská škola Juraja Bránika a Materská škola Bystrický rad s celkovou kapacitou približne 60 až 70 detí. V prípade zvýšeného záujmu dokáže mesto podľa Mikšíka operatívne pridať ešte ďalšie škôlky. Ako dodal, koncom júna zaznamenáva samospráva zo strany rodičov zvýšený záujem o školské zariadenia. Ten však podľa neho počas leta klesá. „Aktuálne tak všetky kapacity v meste stačia,“ zhrnul.

Mesto Detva má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti štyri škôlky a jednu základnú školu s materskou školou. Počas letných školských prázdnin ich zlúčili, dve v júli a ďalšie tri v auguste. „Kapacita školských zariadení bola počas prázdnin plne vyťažená,“ potvrdil TASR hovorca Detvy Milan Suja.

Martin Kliment z mestského úradu v Hriňovej v Detvianskom okrese informoval, že v meste sú tri materské školy. „Počas leta sa striedajú v prevádzke podľa dohodnutého harmonogramu a združujú deti zo všetkých škôlok,“ poznamenal s tým, že každá je otvorená v priemere dva až tri týždne. Podľa neho škôlky fungujú v troch triedach, v každej z nich je 15 až 20 detí. „Môžeme tak povedať, že počas leta má celkový záujem o škôlku 60 detí,“ spomenul a doplnil, že kapacity v Hriňovej tak stačia.