PR článok | 1.9.2018

Zariaďte si predsieň, o akej ste už dávno snívali

Vzhľadom na to, že predsieň je miestnosť, ktorá vytvára prvý dojem o vašej domácnosti, by ste si mali dať záležať na výbere nábytku a jeho usporiadaní. Ak sa chystáte na rekonštrukciu predsiene, poradíme vám, ako si ju zariadiť.

Nábytok do predsiene

Vzhľadom na to, že predsieň patrí k najmenším miestnostiam v domácnosti, si musíte dvakrát premyslieť, ako ju zariadiť, aby nevyzerala príliš stiesnene. Dôležitý je aj výber farebného prevedenia moderného nábytku do predsiene. Ak máte predsieň menších rozmerov, vyberajte si skôr svetlejší nábytok, ktorý miestnosť bez okna a prirodzeného zdroja svetla presvetlí.

Najlepšie by pre vás bolo, keby si dáte vyrobiť nábytok na mieru. Vstavané skrine vo vhodnom farebnom prevedení vám poskytnú dostatok úložného priestoru a zároveň miestnosť opticky nezmenšia.

Nezabúdajte ani na botník, ktorý vám poskytne priestor na obuv aktuálnej sezóny. Obuv neaktuálnych sezón ukladajte buď do pivničných priestorov, alebo do vrchných políc vstavaných skríň.

LED osvetlenie

Absencia prirodzeného zdroju svetla vám bude robiť problémy najmä na jeseň a cez zimu, kedy je menej svetla a slnko zapadá skôr. Aby priestor, ktorý nemá okná, bol dostatočne osvetlený, odporúčame vám investovať do šetrnejších a svietivejších žiaroviek. Šetrnejšie, kvalitnejšie a svietivejšie sú LED žiarovky, ktoré priestor, akým je predsieň, perfektne presvetlia a zároveň ušetria elektrickú energiu.

Do predsiene vám odporúčame voliť menšie lustre, ktoré nebudú zasahovať do miestnosti. Odporúčame vám ich ladiť k vášmu sektorovému nábytku. Luster nesmie byť príliš výrazný, ale zároveň musí byť viditeľný, esteticky zaujímavý.

Prírodné farby a dekorácie

Čo sa týka farby stien, vyberajte si menej výraznú prírodnú farbu. Nič však nepokazíte klasickou bielou, ktorá miestnosť bez okien zosvetlí.

Predsieň dekoráciami príliš nezahlcujte. Postačí jeden prútený košík umiestnený na botníku, do ktorého si budete ukladať kľúče od domu a auta. Na stene nechajte vyniknúť jeden, maximálne dva obrazy.