PR článok | Foto: iordani / Shutterstock.com | 15.9.2020

Zariaďovanie detskej izby už viac nemusí byť komplikované: Riešením je rastúci nábytok!

Aj vy chcete dopriať svojej ratolesti tú najkrajšiu detskú izbičku, no bojíte sa, že z nej rýchlo vyrastie? Prinášame vám skvelé tipy, ako spojiť hravosť, funkčnosť a štýl do jedného.

Najdôležitejšie je, aby sa deti cítili vo svojej izbe dobre, mali vytvorený priestor pre sebarozvoj a svoje záľuby. To všetko im môžete dopriať s rastúcim nábytkom.

Skvelá investícia do budúcna

Keďže deti rastú priam raketovou rýchlosťou, veľmi často treba prispôsobovať aj interiér izby. Pri plánovaní detskej izby je dobré zvoliť nábytok na mieru, ktorý presne zvýrazní vaše požiadavky.

Malý šibal, školák či tínedžer. Každý z nich má iné nároky na svoj priestor. Výmena nábytku po pár rokoch je časovo aj finančne náročná. Ak sa chcete vyhnúť tomuto míňaniu, vyberajte rastúci nábytok – nastaviteľné detské stoly, stoličky a dokonca aj postele.

Výroba nábytku šitá na mieru zabezpečuje, že nábytok bude slúžiť počas celého detstva či dospievania.

Dôraz sa kladie na zdravie a ergonómiu

Či už vaša ratolesť iba začína s kreslením alebo sa pravidelne pripravuje do školy, kvalitný stôl a stolička tvoria základ zdravia. Učiť deti správne sedieť je potrebné už odmalička. Rastúci nábytok sa dieťaťu vo všetkom prispôsobí. Naučí ho správne sedieť s kolenami v pravom uhle a chodidlami na zemi. Súčasťou je nastaviteľná pracovná doska, ktorú môžete polohovať podľa veku dieťaťa.

Viac súrodencov, lepšie využitie. Stôl a stoličku vďaka funkčnostiľahkému mechanizmu môžu, samozrejme, využívať mladší i starší súrodenci.

Zábava, učenie aj oddych

Detská izba poskytuje priestor pre malé dobrodružstvá a vytvára súčasne oázu pokoja. Preto okrem rastúcej postele pre vašu ratolesť, myslite aj na hrací kútik, kde sa vaše dieťa do sýtosti vyšantí.

Investícia vynaložená do plánovania detskej izby v podobe času, financií a námahy sa vám dozaista vráti.