Futbalový kolotoč sa už točí aj v nižších amatérskych ligách, kde majú kluby za sebou štyri až šesť hracích kôl. Podobný počet, presnejšie päť majstrovských zápasov, majú za sebou aj futbalisti Zvolena. Mužstvo, ktoré nastupuje vo štvrtej lige Stredoslovenského futbalového zväzu, neprežíva práve úspešné obdobie. Sériu negatívnych výsledkov budú chcieť prerušiť hráči MFK čo najskôr. V nedeľu ich čaká Šalková, ktorá nie je na tom oveľa lepšie.

Nezachránili tretiu ligu

Zvolenčania majú za sebou náročné obdobie. Sezóna, ktorá bola opäť postihnutá koronavírusovou prestávkou, nepriala futbalu v meste na strednom Slovensku. Ešte rok predtým sa Zvolen umiestnil v predčasne ukončenom ročníku na štvrtom mieste. V ďalšej sezóne to už také ružové nebolo. Zadlžený klub sa snažil finančne stabilizovať riaditeľ Jakub Rapčan, ktorý však po roku z funkcie odišiel.

Klub nemal dostatok peňazí na hráčov, ktorí by suverénne zachránili tretiu ligu, k čomu sa pridal aj kontroverzný model dohrávania súťaže. MFK tak spadol do štvrtej ligy. Mužstvo sa rozpadlo a káder bolo potrebné zložiť prakticky na novo. Nováčik tejto súťaže tak aj preto zatiaľ veľa vody nenamútil. Z piatich zápasov vydoloval len tri body za jedno víťazstvo s Málincom a patrí mu o skóre predposledná priečka tabuľky.

Malá obec vo štvrtej lige

Dostupné údaje o klube FK Šalková prezrádzajú, že sídli v obci s o niečo viac ako tisíc obyvateľmi, má okrem seniorských tímov aj dve juniorské mužstva a patrí k stabilným účastníkom štvrtej ligy. Na takúto – nie veľkú obec, je to úctyhodný výkon. Šalková sa v predošlej sezóne umiestnila na piatom mieste, takže pred ňou stojí neľahká úloha v podobe obhajoby tohto výsledku.

V novom ročníku futbalisti tohto tímu začali zbierať body. Remizovali so Slovenskými Ďarmotami a zdolali Čierny Balog. Potom však prišli tri výsledkovo nevydarené zápasy s prehrami. Vzhľadom na formu ich najbližšieho súpera si však fanúšikovia Šalkovej môžu právom robiť veľké nádeje. Zaujímavé ale je, že duel podľa odhadu odborníkov nemá favorita. Spomedzi všetkých slovenských stávkových kancelárií sú kurzy na tento zápas aktuálne vypísané len v DOXXbete.

Kurzy len v jednej stávkovej kancelárii

Tipérsky servis k amatérskym futbalovým duelom nepatrí k bežnej ponuke stávkových kancelárií. A obzvlášť prekvapivé je, že sa dajú tipovať aj nižšie súťaže. Ako napríklad štvrtá liga. V kurzovej ponuke sú len základné udalosti. DOXXbet nefavorizuje ani jeden celok. Na oba tímy (Zvolen – Šalková) je vypísaná hodnota 2,40. Očakáva sa tak veľmi vyrovnané stretnutie. Remíza je o niečo menej pravdepodobná.

Konfrontácia 40-tisícového mesta a obce s tisíckou obyvateľov sa odohrá na domácej pôde Zvolena. Oba kluby si sily zmerali aj v minulom roku, keď klub spod Pustého hradu triumfoval 4:1. To bola ale iná situácia. Teraz si na futbalistov MFK trúfa už každý účastník štvrtej ligy.

Každý zápas je náročný

Misia zvolenských futbalistov je jasná. Vrátiť klub čo najrýchlejšie do tretej ligy. Nebude to však také ľahké, ako by sa na prvý pohľad malo zdať. Úvod do novej sezóny ukázal, že pre nováčika štvrtej najvyššej súťaže, bude každý zápas mimoriadne náročný. V ďalšom, v poradí už v 7. kole, čaká na Zvolen zápas proti FK Slovenské Ďarmoty. Kompletný rozpis zápasov si už pozrite na stránke ssfz.sk. Teraz má tak Zvolen pred sebou stretnutia s tabuľkovo blízkymi súpermi.

Ešte že stredoregión nestavil na „anglické týždne“, ktoré ponúkli dva štátne sviatky pripadajúce na stredu. V takom prípade by to amatérski hráči mali ťažké. Aspoň že Zvolenčania nemajú problém so šírkou kádra, keďže v každom zápase je na lavičke náhradníkov pripravených šesť a viac hráčov.

Štvrtá liga stredoregiónu

Keď klub nastupuje v krajskej súťaži, dá sa už považovať za konsolidovanú organizáciu s kvalitným kádrom. Tieto kritéria spĺňa aj štvrtá liga Stredoslovenského futbalového zväzu, kde nie je núdza o výborné tímy. Nepochybne sem kvalitatívne spadá aj Zvolen, no pre tento klub je účasť v takejto súťaži malou hanbou.

Jeho konkurenti sa tak v tomto roku budú chcieť pred zvučným nováčikom ukázať a ukoristiť mu čo najviac bodov. To sa už podarilo Tornali, Medzibrodu, Pliešovciam a Badínu. Kto bude ďalší a či sa ešte niekomu podarí Zvolenčanov „ozbíjať“ o body, to uvidíme. Jedno je však isté. Na stretnutia tejto amatérskej súťaže si v DOXXbete môžete staviť.