V 36. kole Tipsport extraligy sa fanúšikovia zvolenského hokeja mohli tešiť na šláger kola medzi prvými dvomi tímami extraligovej tabuľky. Po vyrovnanej prvej tretine dokázali Košice odskočiť v druhej časti hry až na rozdiel dvoch gólov a s HKm to nevyzeralo najlepšie. V záverečnej tretine sa však našim hokejistom podarilo vyrovnať a keďže v predĺžení gól nepadol, nasledovali samostatné nájazdy. V nich sa ako správnemu kapitánovi podarilo o víťazovi zápasu rozhodnúť Lukášovi Juríkovi, ktorý cenným skalpom Košíc potešil domáce tribúny.

Týždeň hokejisti spod Pustého hradu zakončia v Žiline, ktorá v posledných dvoch zápasoch na domácom ľade excelovala, najprv dokázala zdolať Košice a dnes deklasovala Baranov 6:1.

HKm Zvolen – HC Košice 4:3 po s.n. (1:1, 0:2, 2:0 – 0:0)

Góly a asistencie: 4. Podkonický (Puliš, Hraško), 42. Podkonický (Chovan, Brabenec), 52. Škvaridlo (Mucha), 65. Jurík Lukáš – 5. Jokeľ (Matis, Štrbák), 25. Jenčík (Slovák, Novotný), 27. NovotnýHKM_KE_02

HKm Zvolen: Šimko (Cibuľa) – Hraško, Juraško, Ťavoda, Mucha, Pokovič, Výborný, Pichnarčík – Zuzin Peter, Brabenec (A), Podkonický (A)- Škvaridlo, Jurík Lukáš (C), Chovan Michal – Puliš, Jurík Milan, Ďaloga – Zuzin Lubor, Síkela, Čanky – Mančák

HC Košice: Hylák (Riečický) – Šeda, Cebák, Štrbák (A), Kolba (C), Macejko, Novák, Deyl, Chovan Martin – Svitana, Pašek, Haščák (A) – Jenčík, Slovák, Novotný – Jokeľ, Marcinko, Matis – Boltun, Chovan Matúš, Hinďoš