Na zvolenskom sídlisku Západ-Tepličky mali už po deviaty raz Deň sídliska. Ten priniesol pestrý kultúrny, ale aj športový program nielen pre obyvateľov tejto časti mesta.

Na Námestí mládeže bol pripravený program už od ranných hodín. V rámci dopoludňajšieho bloku vystúpila spevácka skupina Seniori Hron, detský folklórny súbor Vretienky či deti z tunajšej základnej školy so svojimi vystúpeniami. Predstavili sa aj mladí tanečníci z Tanečnej školy Zuzany Niščákovej a deti si pozreli aj predstavenie Divadla Zelienka – Adonin palác. Zároveň v átriu základnej školy prebiehali tvorivé dielne.

V rámci športového areálu prebiehal streetballový turnaj, v telocvični základnej školy stolnotenisový turnaj a z miesta konania akcie bol i štart Behu sídliska Západ v rámci Zvolenskej bežeckej ligy.

Svoje umenie popoludní priblížili tiež zápasníci thajského boxu a prišli aj hokejisti HKM Zvolen. Pre deti bola pripravená jazda na koňoch, maľovanie na tvár či skákací hrad. Na pódiu sa ešte v podvečernom a večernom programe predstavili skupiny L.U.S.K., dychovka Zvolenská kapela či  skupina PACIPACIFIK.