Národná kultúrna pamiatka v srdci Slovenska má za sebou úspešnú letnú sezónu. Popri štandardných zámockých aktivitách si na svoje prišli návštevníci aj vďaka bohatému kultúrnemu repertoáru. V tomto tempe chce Zámok Vígľaš pokračovať aj na jeseň. Svoju klientelu plánuje osloviť svadobnou výstavou, ale i špeciálnou vianočnou kampaňou.

Jeseň na zámku býva spravidla veľmi pestrá. ,,Okrem toho, že nám vrcholí svadobná sezóna, tešíme sa tiež vysokému počtu usporiadaných firemných akcií. Rovnako nás čakajú tradičné kačacie hody, ale i populárny Halloweensky pobyt, z ktorého majú každý rok radosť nielen deti, ale i dospelí,“ informuje Tomáš Sokologorský, riaditeľ Hotela Grand Vígľaš. Tohtoročnou témou jesenného pobytu je obľúbená rozprávka Coco.

November bude patriť pompéznej výstave. Povestné svadobné zvony zaznejú zámockými priestormi už 13. novembra. ,,Výstavu plánujeme už od februára tohto roka, kedy sme zorganizovali jej jarnú edíciu. Chceli by sme preto pozvať všetkých hostí, ktorí hľadajú rozprávkové miesto na ich Deň D. Už od 10:00 hodiny budú môcť spoznať kaplnku, reštauráciu, ale i veľké sály vhodné na poriadnu párty. Taktiež je to skvelá šanca ako sa stretnúť s dodávateľmi zo svadobnej brandže, ktorí urobia váš veľký deň dokonalým,“ približuje svadobná manažérka hotela, Nikola Feketeová.

Medzi inými sa takto všetkým návštevníkom predstavia svadobné agentúry a salóny, ale i DJ, moderátor, starejší, či printová agentúra a mnohé ďalšie subjekty. Organizátori neopomenú ani tradičné ľudové zvyky – súčasťou výstavy bude aj mini múzeum svadobných krojov. V priestoroch zámockej reštaurácie môžete taktiež ochutnať originálne slávnostné menu.

Priestory zámku budú všetkým budúcim nevestám  a ženíchom sprístupnené zdarma. ,,Základná časť výstavy pre verejnosť bude trvať do 17:00 hod. Pre všetkých záujemcov je k dispozícii aj večerná VIP vstupenka, ktorú si môžete rezervovať na našej recepcii,“ dodáva vedenie. Večerný vstup bude zahŕňať občerstvenie i špeciálny program, v rámci ktorého sa návštevníci môžu tešiť na rôzne vystúpenia i módnu prehliadku. Počet vstupeniek na večerný program je limitovaný.

Návštevníkov Hotela Grand Vígľaš čakajú aj bohaté Vianoce, a to v podobe silvestrovskej noci i Mikuláša pre deti. Zámok tiež v týchto dňoch spustil vianočnú kampaň Pomáhať je kráľovské. Koncept je určený na podporu tých, ktorí si možno pod stromčekom nenašli to, čo si želali. ,,Najvzácnejším darom pre každého z nás je zdravie. Nie všetci si ho však môžeme užívať bez istých obmedzení, práve preto by sme chceli spríjemniť predvianočný čas našim zdravotne znevýhodneným priateľom z centra PATRIAM. Do tejto kampane sa môžete zapojiť aj vy,“ vyzýva manažment Hotela Grand Vígľaš. Viac informácií o kampani aj o aktivitách zámku nájdete na www.grandviglas.com.