Štyridsiaty šiesty ročník letného divadelného festivalu Zámocké hry zvolenské, ktorý organizuje Divadlo J. G. Tajovského vo Zvolene, sa preklopil do svojej druhej polovice. Diváci majú stále možnosť navštíviť výnimočné predstavenia a podujatia.

V utorok 18. júna prichádza zo Srbska Divadlo Tošu Jovanoviča s modernou úpravou hry Rómeo a Júlia. Inscenáciu režíroval uznávaný režisér Nikola Zavišič a jeho adaptácia zaujme milovníkov Shakespeara aj mladých divákov vo veku veronských milencov. Predstavenie bude v srbskom jazyku so slovenskými titulkami. V stredu 19. júna sa predstaví divadlo A. Duchnoviča z Prešova, ktoré ako jediné divadlo na svete hrá v rusínskom jazyku. Zvolenským divákom odohrá inscenáciu s názvom Kováči.

V uliciach mesta Zvolen je stále možné stretnúť aj festivalovú skupinu Dvorní blázni a ich nápadité performancie Festivalové telegramy. Všetky ich vystúpenia na témy festivalových inscenácií prinesie záverečný galavečer DJGT Zámocká slávnosť v piatok 21. júna o 21.00 hod. Program bude dynamicky rekapitulovať končiaci festival a zároveň pripomenie najzaujímavejšie okamihy histórie jubilujúceho zvolenského divadla a zámockého festivalu.

Po skončení programu budú nasledovať Interaktívne svetelné inštalácie Oživené múry priamo na múroch zámku Zvolen. Záverečný festivalový večer v nedeľu 23. júna bude patriť inscenácii Balada pre banditu, ktorú zvolenské divadlo premiérovo uviedlo na vlaňajšom ročníku tohto divadelného festivalu.