TS DJGT (Uršuľa Turčanová) | 18.6.2019

Zámocké hry zvolenské prinášajú aj v druhej polovici atraktívne tituly

Štyridsiaty šiesty ročník letného divadelného festivalu Zámocké hry zvolenské, ktorý organizuje Divadlo J. G. Tajovského vo Zvolene, sa preklopil do svojej druhej polovice. Diváci majú stále možnosť navštíviť výnimočné predstavenia a podujatia.

V utorok 18. júna prichádza zo Srbska Divadlo Tošu Jovanoviča s modernou úpravou hry Rómeo a Júlia. Inscenáciu režíroval uznávaný režisér Nikola Zavišič a jeho adaptácia zaujme milovníkov Shakespeara aj mladých divákov vo veku veronských milencov. Predstavenie bude v srbskom jazyku so slovenskými titulkami. V stredu 19. júna sa predstaví divadlo A. Duchnoviča z Prešova, ktoré ako jediné divadlo na svete hrá v rusínskom jazyku. Zvolenským divákom odohrá inscenáciu s názvom Kováči.

V uliciach mesta Zvolen je stále možné stretnúť aj festivalovú skupinu Dvorní blázni a ich nápadité performancie Festivalové telegramy. Všetky ich vystúpenia na témy festivalových inscenácií prinesie záverečný galavečer DJGT Zámocká slávnosť v piatok 21. júna o 21.00 hod. Program bude dynamicky rekapitulovať končiaci festival a zároveň pripomenie najzaujímavejšie okamihy histórie jubilujúceho zvolenského divadla a zámockého festivalu.

Po skončení programu budú nasledovať Interaktívne svetelné inštalácie Oživené múry priamo na múroch zámku Zvolen. Záverečný festivalový večer v nedeľu 23. júna bude patriť inscenácii Balada pre banditu, ktorú zvolenské divadlo premiérovo uviedlo na vlaňajšom ročníku tohto divadelného festivalu.