V piatok 7. júna vzbudili veľký ohlas pouličné performancie počas otvorenia 46. ročníka festivalu Zámocké hry zvolenské. Festivalové telegramy, krátke pouličné performancie mladých začínajúcich umelcov a profesionálnych hercov DJGT, stretnete aj v ďalších festivalových dňoch.

Podujatie sa koná bezplatne vždy na trase Divadlo – Zámok (v prípade dažďa pred hlavným vchodom divadla). Návštevníci si z podujatia môžu vyhotovovať fotografie. Všetky fotografie návštevníkov, ktoré budú vyhotovené počas podujatí ZHZ 2019 a zároveň zverejnené na facebooku alebo instagrame s hashtagom #zamockehryzvolenské budú na záver festivalu zaradené do žrebovania o divadelné ceny.

Všetky vystúpenia si budú môcť diváci pozrieť aj počas špeciálneho večera Zámocká slávnosť, ktorý sa uskutoční v piatok 21. júna na nádvorí zvolenského zámku so začiatkom o 21.00 hod. Zámocký galavečer v príjemne neformálnej atmosfére zrekapituluje to najlepšie z tohtoročného festivalového diania, z bohatej histórie zámockého festivalu, ako aj zo sedemdesiatročnej existencie divadla v srdci Zvolena. Atraktívne prepájanie minulosti a súčasnosti uzavrie oslavy jubilejnej sezóny DJGT. Po skončení bude nasledovať interaktívna svetelná inštalácia na múroch zvolenského zámku.

PROGRAM: FESTIVALOVÉ TELEGRAMY NA TRASE DIVADLO – ZÁMOK

Štvrtok 13. jún (inscenácia dňa: Úklady a láska) – od 19.45 hod,

Piatok 14. jún (inscenácia dňa: Dámsky krajčír) – od 17.15 hod,

Sobota 16. jún (inscenácia dňa: Snehulienka a sedem trpaslíkov) – od 15.00 hod,

Pondelok 18. jún (inscenácia dňa: Romeo a Júlia) – od 19.45 hod,

Utorok 19. jún (inscenácia dňa: Kováči) – od 19.45 hod,