Zamestnanci Nemocnice Zvolen, člen skupiny Agel, opäť preukázali, že majú zmysel pre dobročinnosť. Počas vianočnej zbierky, pravidelne organizovanej Nadáciou Agel, zozbierali viac ako 200 kg šatstva.

Oblečenie pre deti aj dospelých, obuv, posteľná bielizeň a dokonca skrinky, či televízor pomôžu a spríjemnia život občanom, ktorí sa ocitli v hmotnej núdzi. Tentokrát vyzbierané veci poputovali do Komunitného centra „Romano Jilo“, ktoré zriadilo mesto Zvolen a pôsobí v rámci Odboru sociálnych vecí, zdravia a rodiny.

„Práca Komunitného centra „Romano Jilo“ je zameraná na poskytovanie sociálnych služieb. Poskytujeme sociálne poradenstvo, pomoc pri uplatňovaní práv, pomoc pri príprave na školskú dochádzku, zabezpečujeme preventívne aktivity a záujmové činnosti smerujúce k zmene sociálnych podmienok v danej komunite. Vážime si podporu a pomoc každého charakteru. Ďakujeme zamestnancom Nemocnice Zvolen. Všetko čo nám darovali zužitkujeme,“ povedal odborný pracovník komunitného centra Miroslav Kováč pri preberaní zbierky.

Vianočná zbierka šatstva je v poradí treťou zbierkou, ktorú Nadácia Agel zorganizovala  v spolupráci s humanitárnymi a charitatívnymi organizáciami na Slovensku. Počas celého novembra sa do nej zapojilo deväť nemocníc, ktorým sa podarilo vyzbierať spolu viac ako jeden a pol tony šatstva a ďalších potrieb.