V rámci operácie „Spoločná zodpovednosť“ sa do celonárodného plošného testovania aktívne zapojili aj Sliačske kúpele.

„Po pilotnom testovaní na Orave a v Bardejove sme pochopili potrebu priložiť ruku k dielu a dokázať naše zdravotnícke srdce a odhodlanie,“ uviedol primár Kúpeľov Sliač Luboš Kekeňák.

Z tohto dôvodu kúpele už od pondelka 26. októbra oslovili s ponukou pomoci Mesto Sliač a Okresný úrad vo Zvolene. V rámci týždňa tak v kúpeľoch pripravujú dve odberné miesta, z ktorých jedno bude verejné a druhé zamerané na pacientov – kúpeľných hostí a personál v kúpeľoch. Rovnako bude druhé odberné miesto v prípade voľných kapacít dopĺňať službu na verejnom odbernom mieste.

Ako uviedol riaditeľ spoločnosti Martin Beňuch, ponuku pridať ruku k dielu dostali zamestnanci kúpeľov na pravidelnej pondelkovej porade a už v priebehu dopoludnia sa okrem zdravotníckeho personálu prihlásilo s ponukou dobrovoľnej spolupráce na plošnom testovaní viac ako polovica zamestnancov spoločnosti, ktorí môžu byť nápomocní pri administratíve a technickom zabezpečení. „Som veľmi rád, že aj v ťažkých časoch sa dokážeme zomknúť a preukázať našu spolupatričnosť a dokázať verejnosti, že kúpele sú pevnou a vernou súčasťou verejného zdravotníctva“ dodáva riaditeľ kúpeľov.

Okrem technického a personálneho zabezpečenia odberových miest v kúpeľoch pripravujú zamestnanci kúpeľov aj zabezpečenie stravy pre ostatných zdravotníkov a dobrovoľníkov na všetkých odberných miestach v meste Sliač.

Kúpele Sliač už počas prvej vlny poskytli útočisko mnohým repatriantom a kontinuálne tak pomáhajú v boji proti pandémii COVID-19. Aktuálne sú kúpele v plnej prevádzke, avšak z dôvodu obmedzenia pohybu obyvateľov SR pokračujú iba v liečbe kúpeľných hostí, ktorí stihli na kúpeľnú liečbu nastúpiť pred vyhlásením zákazu vychádzania. V Sliačskych kúpeľoch sa liečia najmä pacienti s chorobami obehového a pohybového ústrojenstva ale taktiež pacienti s onkologickými ochoreniami alebo gynekologickými chorobami. Personál kúpeľov verí, že už čoskoro budú môcť svoje služby a liečivú silu jedinečnej minerálnej vody na svete ponúknuť svojim verným i novým klientom. Počas útlmu prevádzky pripravujú mnohé menšie investície do prevádzky a pre zvýšenie komfortu pacientov ale najmä sa aktívne venujú príprave projektu Obnovy a rozvoja kúpeľov Sliač, ktorej súčasťou má byť kompletná rekonštrukcia a modernizácia Kúpeľov Sliač.