PR článok | 21.12.2018

Zamerajte sa na kuchynský stôl

Štvorcový, okrúhly, rozkladací alebo klasický? Kuchynské stoly nájdeme v rôznych veľkostiach a tvarov. Vybrať si ten správny nie je vždy jednoduchý. Máme pre vás pár tipov, na čo sa zamerať pri jeho výbere.

Vyberte správny materiál

Masívne stoly sú najodolnejšie. Vyvarujte sa stolov z rôznych druhov dreva. Sklenené stoly sú vhodnejšie do moderných interiérov, sú však cenovo drahšie a zároveň s nimi musíte manipulovať opatrne. To však neplatí na moderné masívne stoly. Sú pevné a hodia sa do všetkých štýlov zariadenia.

Vyberte správnu veľkosť

Ak je vaša jedáleň či kuchyňa miestom častých spoločenských stretnutí, vyberajte veľkosť práve podľa tejto indikácie. Čím väčšie bývajú vaše stretnutia, tým viac ľudí potrebujete k stolu usadiť a samozrejme, tým väčší stôl potrebujete. Pokiaľ je kuchyňa výlučne rodinným priestorom, 10-miestny stôl nebude potrebný.

Vyberte správny tvar

Tvary stolov sú rôzne. Pri jeho výbere treba zvažovať najmä priestor v kuchyni. Pozrime sa, aké tvary v obchodoch nájdeme:

  • Podlhovastý tvar. Ide o najbežnejší tvar a má dostatočný servírovací priestor. Okrem miestností v štvorcovom tvare sa hodí do každého priestoru.
  • Okrúhly tvar. Sú ideálnou voľbou do malých priestorov. Ich servírovací priestor je dostatočný na jedenie a jeho umiestnenie sa odporúča do stredu miestnosti.
  • Štvorcový tvar. Je najvhodnejší do štvorcových kuchýň. Moderné masívne stoly štvorcových tvarov najlepšie vyniknú v prírodných farbách dreva.
  • Oválny tvar. Ide o tvar stola, ktorý sa perfektne hodí do priestorov atypických priestorov. Ich tvar zaručí, že aj v stiesnenom alebo nesúmernom prostredí vyhnete rohom stola.

Obchody ponúkajú nekonečné množstvo rôznych variácií a tvarov stolov. Veríme, že tento článok vám pomohol zorientovať sa pri výbere toho správneho stola do vašej kuchyne.