Bez čoho ráno zásadne neodídete z domu? Isto vám napadnú mobil, kľúče, či peňaženka. A čo šperky? Ak ste zasnúbená alebo už aj vydatá, tak aspoň zásnubný prsteň, či svadobná obrúčka bude zrejme patriť k vašej každodennej „výbave“.

Nenechávajte ich len tak ležať

Ale pri väčšine dám zrejme môžeme predpokladať, že tých šperkov bude viac. A okrem šperkov aj hodinky. Tie sa síce už nenosia tak ako kedysi, pred nástupom mobilov, s ktorými máme údaj o čase vždy po ruke, ale na druhej strane, o to viac v niektorých prípadoch vyniká ich „ozdobná“ funkcia.

A keďže hlavne pri drahších hodinkách určite každý chce, aby nielen dlho fungovali, ale aj vyzerali ako nové, je potrebné sa o ne patrične starať. Základom je odkladať si ich do praktickej krabičky na hodinky. Minimálne tým predídete zbytočnému usádzaniu prachu na ich povrchu a hlavne v rôznych ťažko dostupných záhyboch, ktoré často bývajú na oceľových remienkoch.

Pravidelné čistenie vám zaberie pár minút a vaše hodinky sa vám odvďačia

Takže rovnako ako spomínané šperky odkladáte do peknej šperkovnice, svoje „miestečko“ by mali mať aj hodinky. To však pochopiteľne nie je v otázke starostlivosti o hodinky všetko. V krabičke totižto nebudú tráviť celý čas, to by vám potom boli zbytočné.

Preto je dobré hodinky občas povrchovo vyčistiť. Ako? Záleží od toho, či sú vodeodolné. Ak nie, tak potom pochopiteľne puzdro hodiniek utierajte len suchou handričkou. Na remienok už môžete použiť aj navlhčenú handričku, rovnako ako na puzdro vodeodolných hodiniek.

Handričku môžete navlhčiť aj mydlovou vodou, avšak následne ich ešte pretrite handričkou navlhčenou čistou vodu, prípadne jemne opláchnite a vysušte, aby na povrchu neostal mydlový film. Výnimkou sú kožené remienky, pri nich sa mydlovej vode radšej vyhnite a na remienok použite len čistú vodu.