Cez víkend sa vo Zvolene začalo hrať play off v hokejbale. Prvé dve mužstvá majú prvé kolo voľno, tretí hrá so šiestym a štvrtý s piatym.

Výsledky play off:

07.05.2011 (Sobota)

(4) Wild West – (5) MiB – 4:5s.n (1:0) (2:2) (1:2)

G: Golian, Gáborík, Cútt, Stehlík – Lehocký 4, Guba

Brankári: Gonda P. – Šagát

Najlepší v zápase: Golian – Šagát, Lehocký

Strely: 22 – 26

Vhadzovanie: 18 – 25

Rozhodca: Lahky, Kožický

Každý kto očakával prevahu Wild Westu bol prekvapený z vyrovnaného zápasu. Mužstvá sa snažili zodpovedne brániť, bojovalo sa každý meter. Výborne zachytali obaja brankári, ktorí dostali rovnaký počet gólov a muselo sa rozhodovať v samostatných nájazdoch v ktorých boli úspešnejší MiB. Zásluhou skúseného Gubu sa tak ujali vedenia v sérií.

Stav na zápasy: 0:1

(3)Divé Svine – (6)Monarchs –  21:1 (4:0) (4:0) (14:1)

G: Janeček 5, Mikšík 3, Bogusz 3, Kubovčík 3, Pentek 2, Jaďuď 2, Chovan, Lehocký, Dančo – Sivák

Brankári: Brezáni – Cázer

Najlepší v zápase: Janeček, Kubovčík – Sivák

Strely: 37 – 8

Vhadzovanie: 25 – 8

Divé Svine majú túto sezónu jediný cieľ, obhájiť tretie miesto. Tak aj nastupovali do tohto zápasu s cieľom nenechať nič na náhodu, ako to bolo počas sezóny, keď ich dokázal Monarchs dvakrát poraziť. Zápas sa začal jednoznačne pre Svine, ktoré súperovi vrátili čo sa dalo a asi aj čo to navyše. Keď na tabuli svietilo po dvoch tretinách 8:0 čakal by sa aspoň nejaký odpor od Monarchsu, ale opak bol pravdou. Svine poslednú tretinu vyhrali 14:0 a svojho súpera poslali zahanbujúco domov, aby mal nad čím premýšľať pred nedeľňajšou odvetou.

Stav na zápasy: 1:0

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

01.05. 2011 (nedeľa)

Monarchs – Divé Svine – 0:5kont.

Po sobotnajšom debakli Monarchs na zápas nenastúpil a prehral 5:0kont., 2:0 na zápasy. Divé Svine postupujú do semifinále, kde na nich čaká obhajca titulu Sharks.

Rozhodca: Plandor, Blazsek

Rovnaký zápas, ako v sobotu. Akcie na oboch stranách, zodpovedné bránenie, boj o každú loptičku k tomu výborné výkony brankárov. Play off, ako sa patrí. Wild West po sobotňajšej prehre na nájazdy nastúpil v plnej sile a od začiatku sa snažil o rýchle vedenie, čo sa však podarilo MiB, keď ušiel ich najlepší hráč v play off Lehocký, ktorý svojim 5-tym gólom v sérií, prvým v zápase držal súpera dve tretiny k senzačnému vyradeniu. Od polovice zápasu si West vynútil mohutný tlak, ktorý skončil vždy na výborne chytajúcom Šagátovi. Hlavne pri presilovke 5 na 3, minútu a pol mali obrovský tlak. Gól sa im však podarilo dať až v tretej tretine pri hre 5 na 5. Keď sa už zdalo, že to bude takto pokračovať, MiB sa opäť ujal vedenia 2:1, kým iným, ako Lehockým. Potom prišla osudná chvíľa zápasu. Jurčiak vystrelil takú tvrdú strelu, že rozhodcovia až po porade gól uznali a West sa radoval z vyrovnania 2:2. Aj keď sa MiB darilo celý zápas držať súpera čo najďalej od bránky, vyhadzovať loptičky a hrať na brejky, v závere neudržali asi najviac aktívneho hráča, mladého Gáboríka, ktorý vybojoval loptičku za bránkou a po skrumáži sa loptička dostala ku Kortišovi, ktorý strelou švihom rozhodol o víťazstve v posledných sekundách zápasu.

Stav na zápasy: 1:1

Rozhodujúci tretí zápas sa odohrá 14.5.2011 o 13:00 hodine.