Čoraz viac ľudí využíva možnosť nechať svoje motorové vozidlo počas noci v garáži. Či už je to klasická garáž, ktorú je možné si prenajať alebo garáž, ktorá je súčasťou rodinného domu. Dôležitou súčasťou garáží sú garážové brány. Pri ich výbere sa ponúkajú také, ktoré zvládnete namontovať aj svojpomocne.

Brána na mieru, ktorú zvládnete namontovať svojpomocne

Reč je o sekčnej garážovej bráne na mieru, ktorú je možné inštalovať vo väčšine bežných otvorov. Aj s minimálnymi zručnosťami zvládnete vymerať rozmery, na základe ktorých viete potom využiť sekčné garážové brány. Tie momentálne patria medzi najpopulárnejšie na trhu, a to najmä vďaka viacerým výhodám. Jednou z nich je, že zachádzajú po koľajniciach pod strop, nezaberajú žiadny priestor pred garážou a ani v jej vnútri. Navyše, môžete byť bez obáv, že by ste nezvládli montáž.

Rýchle a praktické stiahnutie a vytiahnutie

V dnešnej uponáhľanej dobe asi každý majiteľ motorového vozidla a garáže ocení, ak ju vie otvoriť v predstihu, prípadne na diaľku. Sekčné garážové vráta môžete otvoriť vďaka motorickému ovládaniu s diaľkovým ovládačom, prípadne aj manuálne. K prvej možnosti stačí jednoduché stlačenie na ovládači, po zaparkovaní a stlačení tlačidla sa brána zatvorí. Jednoduché, čo poviete? Pre tých, ktorí využívajú priestory garáže sporadicky môže byť vhodné manuálne otváranie za pomoci plastového madla. Sekčné garážové brány sú vďaka ťažným pružinám odľahčené, takže ľahkým ťahom ju vytiahnete aj stiahnete.

Prispôsobte výber vzhľadu vášho obydlia

Aj garážové brány vedia byť vizuálnym, či architektonickým doplnkom vášho domu. Estetická funkcia tak poteší nežnejšie polovičky, ktoré si už pri výbere môžu dať záležať na ich vzhľade. K dispozícii sú dva druhy panelov a viete si navoliť aj ich štruktúru. Buď stavíte na hladšiu alebo s dezénom dreva. Samozrejmosťou je výber farieb, na základe ktorých viete garážové dvere zladiť s inými prvkami domu.