logo-holidaypark-kovacovaHolidaypark Kováčová bol po rekonštrukcii pôvodného termálneho kúpaliska otvorený v auguste. Vďaka vybudovaniu modernej bazénovej haly Holidaypark ponúka služby celoročne.

V tomto období, ako aj počas celej zimy, sú návštevníkom k dispozícii tri vnútorné bazény s teplotou vody 32 – 36 °C a jeden vonkajší sedací bazén. V tomto bazéne má voda teplotu 38 °C, je to voda neupravovaná, priamo z vrtu, takže sú posilnené liečivé účinky kováčovskej termálnej minerálnej vody.

Po úspešnom rozbehu vchádza Holidaypark Kováčová do jesene s niekoľkými novinkami. Menia sa otváracie hodiny pre verejnosť, od 14. októbra bude počas pracovných dní otvorené od 12.00 do 21.00. Počas víkendov je otvorené od 10.00 do 21.00 hod.

Od pondelka, 14. októbra, je v Holidayparku Kováčová pre návštevníkov pripravený pravidelný program. Doobedňajšie hodiny v utorky a piatky sú vyčlenené pre plávajúce bábätká. Na túto aktivitu je potrebné sa vopred prihlásiť.

orez_aerobicV pondelky, stredy a nedele je pre návštevníkov pripravený program v čase od 17.00 do 19.00. Najskôr sa môžu deti zapojiť do rôznych súťaží a hier, v ktorých možno vyhrajú aj drobnú výhru a od 18.00 sa zabavia dospelí počas programu Aqua dance. Aqua dance je tancovanie vo vode na dynamickú hudbu. Skúsená inštruktorka predcvičuje pred bazénom a úlohou návštevníkov je tieto nenáročné tanečné choreografie zatancovať vo vode. Určite si pri tom návštevníci užijú kopec zábavy.

Kto chce spraviť niečo pre svoje telo, môže navštíviť Holidaypark Kováčová vtedy, keď sa koná cvičenie s fyzioterapeutom alebo aqua aerobic. Tieto aktivity budú pravidelne v utorky a štvrtky, cvičenie s fyzioterapeutom v čase od 15.30 do 16.30 hod. a od 17.00 začína hodina aqua aerobicu.

Holidaypark Kováčová pripravil pravidelný program cvičenia vo vode nie len preto, aby sa návštevníci zabavili, ale aj preto, aby spravili niečo pre svoje telo a myseľ. Výhoda cvičenia vo vode je, že sa nadmerne nezaťažujú kĺby a kosti, ako je tomu pri cvičení na suchu. Cvičenie vo vode je vhodné aj pre tých, ktorí majú problémy s kĺbmi, chrbticou alebo nadváhou. Voda nadľahčuje končatiny, takže dochádza k menšej záťaži, ale zároveň vhodné pohyby dokážu posilňovať svalstvo, čím sa prispieva k formovaniu tela, k redukcii telesnej váhy a k celkovej aktívnej relaxácii.

Harmonogram aktivít, ako aj všetky aktuálne informácie, sú uvedené na internetovej stránke Holidayparku Kováčová: www.holidaypark.sk. Účasť na jednotlivých aktivitách sa neplatí, program je v cene vstupného.