V stredu popoludní obmedzila dopravu na ceste I/66 v smere od Zvolena na Krupinu dopravná nehoda. Ako sa teraz ukázalo, starší vodič si k nej dopomohol zrejme sám svojim nezodpovedným správaním.

„Polícia vo Zvolene obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 70-ročného muža. Počas jazdy osobným autom v smere od Zvolena na Krupinu zišiel z cesty, kde narazil do stromov a kríkov, následne začal cúvať a po náraze do ďalších kríkov ostal s autom stáť,“ približuje Krajského riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici na sociálnej sieti.

Vodič utrpel pri nehode vážne zranenia, s ktorými ho posádka rýchlej zdravotnej služby previezla do nemocnice, kde zostal hospitalizovaný. Ako teraz informovala polícia, pri dychovej skúške mu namerali 1,58 promile alkoholu.

Polícia teraz prosí svedkov nehody, aby jej poskytli akékoľvek informácie, ktoré by pomohli objasniť okolnosti, za ktorých k nehode došlo. Svedkovia môžu políciu kontaktovať na linke tiesňového volania, číslo 158 alebo prostredníctvom Facebook stránky Policajného zboru.