PR článok | Foto: VeronikaSmirnaya / Shutterstock.com | 18.5.2020

Vytvorte si hygge atmosféru u vás v spálni

Keď nám počasie nepraje, máme chuť doma zakutrať sa pod periny, zobrať si chutný obľúbený nápoj, obľúbenú knihu, či časopis a nemyslieť na povinnosti.

Síce nám začína leto, to ale neznamená, že si doma nemôžeme vytvoriť hygge atmosféru aj teraz. Čo všetko potrebujete k vytvoreniu hygge atmosféry u vás v spálni?

Kvalitné posteľné obliečky

Ak si chcete vytvoriť hygge atmosféru u vás v spálni, začnite s výmenou posteľných obliečok. V známych obchodných reťazcov predávajúcich bytový textil, nábytok a záhradný nábytok nájdete lacné, ale veľmi nekvalitné obliečky, ktoré po prvom praní „stvrdnú“, budú mať drsný povrch a navyše sa aj môžu sprať. Ak si chcete vytvoriť hygge atmosféru, mali by ste nekvalitné obliečky nahradiť kvalitnými posteľnými obliečkami, ktoré ani po niekoľkých praniach nemenia tvar, farbu a látka zostáva aj naďalej taká jemnučká.

Pre vytvorenie hygge atmosféry uprednostňujte mäkučké bavlnené posteľné obliečky. V lete ale oceníte aj saténové chladivé obliečky. V zime zase môžete skúsiť flanelové posteľné obliečky.

Deky

Ak nie ste fanúšikmi moderných mohutných prehozov na posteľ, zaobstarajte si mäkučké deky. Mäkučká deka vás príjemne zahreje, ak vám je zima a zároveň môže poslúžiť aj ako ochrana posteľných obliečok. Keď sa zakryjete dekou a do ruky chytíte obľúbený časopis, či knihu, okolie vás zaujímať nebude. Budete sa vychutnávať hygge chvíľku, chvíľku len pre seba.

Odporúčame klasické fleecové deky, či deky z hrubej priadze, ktoré sú zároveň ústredným dekoračným prvkom miestnosti, kde sa nachádzajú.

Vonné sviečky

Na vytvorenie hygge atmosféry potrebujete aj vnímanie vôní. Odporúčame vám preto v spálni mať rozmiestnené na bezpečnom mieste vonné sviečky. Vonné oleje a vonné sviečky vám vytvoria príjemnú hygge atmosféru – uvoľňujúcu a upokojujúcu atmosféru.

Dajte si ich v dostatočnom množstve ideálne na interiérové parapety. Dávajte ale pozor na závesy a záclony.