Samozrejme, nie každý a hneď! Občas je to tvrdá práca a cesta s prekážkami, ktoré nás ale zoceľujú. Veď ako povedal John Lennon: „Život je to, čo sa vám práve deje, zatiaľ čo vy si robíte iné plány.“

Ak sa snažíte o niečo podobné aj vy, musíte si uvedomiť, že veľa vecí závisí od správneho pochopenia celej situácie a nájdenia tej pravej podstaty. Možno vám v tom trochu pomôžeme aj my.

Ciele, ktoré vás motivujú

Nemusia byť vždy len hmotné. Niekto sa uspokojí s úspešným vypracovaním bakalárskej práce, ktorá sa dá, pri dobrej príprave zvládnuť veľmi jednoducho a rýchlo. Iný potrebuje k svojmu šťastiu zasa strechu nad hlavou, auto a rodinu. Čo ale potom, keď tieto ciele dosiahnete, ako budete motivovaní v živote ďalej?

Skúste zmeniť pohľad na svet a stanoviť si niečo trvalé a dlhodobé, čo vás skutočne obohatí. Môže to byť napríklad postoj k životu, charakterové vlastnosti, ktoré vám komplikujú rôzne situácie alebo medziľudské vzťahy. Práca na sebe samom je niekedy tá najťažšia, tak to skúste zmeniť.

Cesta bez prekážok nemá zmysel

Na vlastných chybách sa niekedy človek dokáže poučiť najviac. To však ale neznamená, že by cesta k cieľu mala byť vždy „hrboľatá“ a plná pádov. Zocelia, ale často zanechávajú na človeku stopy. Ako tvrdí jedno nigerijské príslovie: „Múdrosť je najkrajšou ozdobou človeka“.

Či už ju získate na základe dobrej diplomovej práce alebo vlastných životných skúseností, podstatné je vedieť ju využiť aj v praxi. Krása človeka predsa závisí aj od inteligencie.

Využite svoj čas

Máme ho čoraz menej, a keď sa k tomu pridá nejaké ochorenie, ktoré nás môže o príjemne prežité chvíle v spoločnosti blízkych ukrátiť, nevidíme dôvod na to, aby nebol využitý naplno. Popri všetkom plánovaní a úspechu nezabudnite teda na svoje osobné šťastie a doprajte si čo najviac príjemne prežitých chvíľ, určite sa potom budete cítiť lepšie!