Rotary klub v spolupráci so Zvolenským zámkom a Mestom Zvolen si pre nás pripravili v Severozápadnej bašte Zvolenského zámku ďalšiu zaujímavú výstavu pod názvom Hraničný bod.

Kurátorom výstavy je akademický maliar a univerzitný profesor Ľudovít Hološka. Cieľom výstavy je ukázať ľuďom tvorbu nádejných mladých umelcov. Vystavujúci sú študentmi vysokých škôl s umeleckým zameraním z troch štátov – Slovenska, Poľska a Čiech. Dokopy sa zapojili štyri školy a to Akadémia Umení v Banskej Bystrici, Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave, Univerzita Mikuláša Kopernika v Toruni a Akadémia výtvarných umení v Prahe. Škála diel je pestrá na námety aj výtvarné techniky. Nájdete tu maľby, grafiky, fotografie aj jednu video projekciu z tvorby Mareka Urbanovského. Všetci priaznivci výtvarného umenia sú vítaní.

Výstavu otvorili vernisážou 3.apríla a potrvá až do 28.apríla 2011. Exponáty si môžete pozrieť denne okrem pondelka a utorka od 10:00 do 17:00 hodiny.

Vystavujúci študenti sú Ewa Binczyk, Ewa Doroszenko, Daniela Chrienová, Viera Margetová, Radek Petříček, Veronika Vaculová a Marek Urbanovský.