Pavel Móza alebo Múza ako sa niekedy sám s nadhľadom prezýva, je popredný zvolenský, ale aj slovenský umelec. Tento rok slávi 60-ku a pri tejto príležitosti otvára 6. apríla svoju výstavu Figurína vs Figúra.

Z jeho obrazov dýchajú farby a život, z ktorého aj čerpá. Aktuálne je jeho témou žena a všetko s ňou spojené – polohy ženy, život ženy, žena ako figúra či figurína.

Výber z tejto kolekcie predstaví na výstave na Starej radnici, ktorá začína vernisážou 6. a potrvá do 14. apríla.

Pavel Móza sa narodil v Bratislave, vyrastal v Stupave a dnes žije vo Zvolene. Už ako dieťa bol všestranne nadaný, rád kresli, hral na hudobné nástroje.

V roku 1984 vstúpil už vo Zvolene do klubu neprofesionálnych výtvarníkov a po niekoľkých oceneniach požiadal o prijatie do zoskupenia profesionálnych umelcov – Združenia výtvarných umelcov stredného Slovenska. Jeho obrazy vlastnia v súčasnosti mnohé banky, Dominikánsky kláštor vo Zvolene, aj mnohí súkromní zberatelia po celom svete. V roku 2009 získal špeciálnu cenu talianskej kritiky v Porto San Elpidio, v roku 2013 v Grottammare. Jeho výstavu vo Zvolene uvedie popredný kritik a historik umenia Bohumír Bachratý.