Od 6. augusta 2012 do 28. septembra 2012 bude v priestoroch študovne a čitárne krajskej knižnice sprístupnená výstava Jozefa Weisa – Výber z tvorby. 

Výstava Jozef Weis – Výber z tvorby je umiestnená v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra do 28. septembra. Pozrieť si tvorbu tohto zvolenského výtvarníka môžete od 9:00 do 17:00 hodiny.

Jozef Weis je výtvarník so širokým umeleckým záberom. Tvorí kresby, maľby, grafiky, fotografie, ale aj film. Jeho prvé kroky k výtvarníctvu viedol akademický sochár Július Bártfay v Nitre. Vystavoval v Děčíne, Prahe, rakúskom Wolfstahli, Mníchove, Nagy Kanize a v Budapešti. Z domácich výstav bola najrozsiahlejšia kolekcia vystavená na Ministerstve obrany SR v Bratislave, v Dome armády v Trenčíne, v Tatranskej galérii v Starom Smokovci, v Poprade a v Úrade Banskobystrického samosprávneho kraja v Banskej Bystrici. Pravidelne vystavuje vo Zvolene. Jeho diela sú súčasťou súkromných zbierok doma a v zahraničí. Jedno z diel zdobí aj Pápežský palác vo Vatikáne. Je členom Detvianskej umeleckej kolónie a pravidelne sa zúčastňuje medzinárodných výtvarných sympózií.

 

 

Krajská knižnica Ľudovíta Štúra Zvolen

Jozef Weis – Výber z tvorby