Vysokoškolský W-klub ožil jazzom, a to nie hocijakým. Na jednom pódiu spolu vystúpila trojica hviezdnych slovenských inštrumentalistov – za bicími sa predstavil Martin Valihora, na basovej gitare hral Oskar Rózsa a všetko dopĺňali klávesy Eugena Vizváryho.

V pondelok 11. apríla sa malé priestory WORLD – Klubu už od devätnástej hodiny začali plniť fanúšikmi dobrého jazzu. Samotný koncert sa začal o pol deviatej. Profesionálne výkony tria naplnili očakávania väčšiny divákov. Tí po koncerte nešetrili potleskom ani chválou. Jeden z prítomných sa o koncerte vyjadril: „Bol to pestrofarebný jazzový koncert! Každý si v ňom našiel čo chcel od klasického jazzu až po rôzne druhy synkretizmu.“ Sami hudobníci opisujú ich štýl hudby ako groove klávesov, bicích a basovej gitary v zmesi acid jazzu, funku a soulu.

Koncert bol súčasťou veľkého jazzového turné RetroACT EXperience Bosorak Tour, ktoré odštartovalo 31. marca v Senici. A právom je označované za najväčšie jazzové turné na Slovensku. Trojica hudobníkov plánuje odohrať 30 koncertov v slovenských kluboch, kinách, divadlách a kultúrnych domoch iba za 35 dní so snahou priblížiť jazz širokej verejnosti. Zloženie hudobníkov nie je náhodné. Valihora spolupracuje s Oskarom Rózsom už dlhé roky a aj s Eugenom Vizvárym sú dlhoroční priatelia. Projekt RetroACT EXperience je teda nie len muzikantské ale aj priateľské spojenie.