Po dvoch skvelých víťazstvách našich hokejistov na banskobystrickom ľade prišlo v stredu zaváhanie, ktoré sa snažili Zvolenčania odčiniť v druhom domácom zápase. Banskobystričania však chceli aj vo štvrtok vrátiť hráčom spod Pustého hradu požičané a aj napriek skvelým výkonom domácich, sa im po dramatickom vývoji podarilo vyrovnať stav série.

HKm Zvolen – HC ’05 Banská Bystrica 3:4 po sn (2:0, 0:0, 1:3 – 0:0, 0:1)

Góly: 6. Barinka (Pucher, Čierny), 11. Baláž (Kovář, L. Jurík), 57. Otčenáš (Chovan, Pucher) – 54. Tománek (Hlinka, Lažo), 55. Šechný (Kútny), 60. Hudec (Cebák), rozhod. nájazd: Tománek

Zostavy tímov:

HKm Zvolen: Škrečko – Čierny, Juraško, Ďaloga, Hraško, Valach, Hranáč, Kučný – Otčenáš, Pucher, Chovan – Kovář, Jurík, Baláž – Barinka, M. Jurík, Škvaridlo – Trochta, Méry, Škoda – Leskovjanský

HC ‘05 Banská Bystrica: Šimonovič – Cebák, Cuník, Biro, Kolba, Kubka, Bambúch, Vizváry, Vantroba – Tománek, Šechný, Hudec – Lažo, Hlinka, Weissmann – Rumpel, Češík, Kútny- Sýkora, Paľov, Matoušek

Na rozdiel od predchádzajúceho stretnutia, štvrtý zápas prvej série play-off medzi Banskobystričanmi a Zvolenčanmi začal zostra. Hneď v úvode šiestej minúty domáci využili presilovú hru, keď Vizváryho vylúčenie potrestal po Čierneho a Pucherovom pokuse nakoniec Barinka. Zvolen celkovo pôsobil oveľa nabudenejšie a vypracoval si viacero sľubných šancí. Mierne prispatých baranov neprebral ani krásny individuálny prienik Tománka, ktorý pozorný Škrečko vyrazil. Vodu na mlyn HKm prilial následne v 11. minúte gólom na 2:0 Baláž. Rovnako ako v minulých zápasoch aj v tomto sa hralo nedisciplinovane, ani jeden z tímov však zmeny počtu hráčov na ľade v ďalšom priebehu prvej tretiny nevyužil.

V druhom dejstve sa misky váh obrátili. Tentokrát bol Zvolen tímom, ktorý sa dostal pod tlak. Hosťom spod Urpína sa však nedarilo presadiť, a to ani v početnej výhode, kedy mal blízko ku gólu hlavne Weissmann. Zmenu stavu mal na hokejke aj Trotcha, jeho stopercentnú šancu však bankár hostí uhasil nedovoleným posunom brány. Na druhej strane musel byť pri Češíkovom pokuse spomedzi kruhov v plnej permanencii Škrečko. V 36. minúte mohol takmer všetkých z 5 010 divákov potešiť Otčenáš, to by však svoje trestné strieľanie musel zrealizovať proti Šimonovičovi úspešne. Ani jedna z 25 striel v druhej tretine neskončila v bráne, a tak svietil na ukazovateli skóre aj naďalej stav 2:0.

Tretie dejstvo odštartovalo Pucherovým streleckým pokusom z ľavého kruhu. Inak však defenzívne ladený Zvolen pomaly začínal barikádovať. Aj napriek tomu sa predral až k Škrečkovi aktívny Češík, no jeho pokus skončil len na konštrukcii brány. Banskobystričania udreli prvýkrát v zápase až v 54. minúte. Druhý dych svojmu tímu dodal v presilovke Tománek. Vzápätí priviedol celý fanklub hostí do ošiaľu Šechný, ktorý pár sekúnd po Kútneho nevyužitej stopercentnej šanci nakoniec dopravil puk do brány a vyrovnal na 2:2. Domáci však nezvesili hlavy a zásluhou Očenáša tri minúty pred koncom opäť prebrali vedenie. Ani druhá vlha murárskych prác zvolenského tímu však neslávila úspech. Po chybe obrany domácich vyrovnal z ľavého kruhu 19 sekúnd pred koncom zápasu a nervydrásajúci zápas poslal do predĺženia Hudec.

V nadstavbovej časti sa hral pozorný hokej, no aj napriek tomu sa mohlo rozhodnúť ešte pred nájazdmi. V dobrej pozícii sa ocitol Hlinka, pred Škrečkom však nestihol zakončiť. Podobne pochodil v početnej výhode aj Tománek, následne Šechný nastrelil žrďku. Keď ani jeden z brankárov v desaťminútovom predĺžení neinkasoval, nasledovali samostatné nájazdy. Tie, ako celý predchádzajúci zápas, priniesli napínavý priebeh. Využil sa až posledný nájazd, a to zásluhou Tománek, ktorý tak vyrovnal sériu na 2:2.