PR článok | 9.12.2018

Vyskúšajte doučovanie matematiky a neriskujte zlé známky z tohto predmetu

Matematika patrila a aj patrí k najmenej obľúbeným predmetom na základnej, strednej a vysokej škole. Väčšine z vás robil tento predmet veľké problémy. Samé komplikované vzorce, ktoré sme sa museli naučiť naspamäť, aby sme vedeli počítať ďalšie príklady a dokázali zvládnuť tak náročné písomky. Ak robí tento predmet problémy aj vášmu dieťaťu, jediný spôsob, ako nedostať zlé známky, je nájsť niekoho, kto by vaše dieťa doučil.

Doučovanie v meste, kde bývate

Väčšinou zoženiete doučovanie matematiky aj v škole, do ktorej chodí aj vaše dieťa. Ponúkajú ho samotní učitelia matematiky, ktorí pôsobia na škole.

Ak máte pocit, že daný učiteľ matematiky vaše deti nedoučí tento predmet, skúste nájsť na internete niekoho, kto si doučovaním matematiky privyrába. Poprípade sa popýtajte ostatných rodičov v triede vašich detí, či nemajú skúsenosti s niekým, kto doučuje tento predmet. Pozor aj na to, na akú časť matematiky sa konkrétny súkromný učiteľ zameriava. Niekto sa zameriava len na doučovanie algebry, niekto zase na vektory.

Doučovanie matematiky sa zíde najmä končiacim študentom základnej školy, ktorých čaká písanie monitoru. Príprava na monitor z matematiky pre žiakov ZŠ by nemala byť zanedbávaná. Dieťaťu pomôže sa pripraviť na ťažké prijímacie skúšky na strednú školu.

Doučovanie cez internet

Internet využívame na vyhľadávanie informácií a na komunikáciu s kamarátmi a známymi. Využiť ho môžeme aj na doučovanie matematiky. Ak sa vám nechce chodiť na doučovanie, vyhľadajte si doučovanie matematiky cez internet pre študentov. Takéto doučovanie vám umožní program Skype, ktorý poznáme a využívame ho dennodenne, ak sa potrebujeme s niekým spojiť a nechceme za to platiť.Prostredníctvom programu Skype sa budete vidieť a počuť. V podstate budete mať pocit, ako by ten, čo vás doučuje, bol vedľa vás.