Obdobie dovoleniek je pre väčšinu už dávno skončené. Teda ak nepatríte medzi ľudí, ktorí pred letnými radovánkami uprednostňujú zimné športy. Tí majú to „svoje“ obdobie ešte len pred sebou a už sa ho určite nevedia dočkať.

Chorvátsko má okrem mora aj bohatú históriu a krásnu prírodu

Ak ste však neboli cez leto v nejakej prímorskej lokalite ani ste nestihli na záver sezóny nejaký atraktívny last minute, neznamená to, že už sa nedá nič robiť, len lyžovať. Aj do obľúbeného Chorvátska môžete zamieriť na jeseň.

Samozrejme, na kúpanie v mori to už nebude, ale Chorvátsko zaujme nielen morom, ale aj históriou a krásnou prírodou. A keď sa podujmete spoznávať históriu a prírodu Chorvátska na jeseň, nebudú vás obmedzovať davy turistov a aj počasie bude oveľa príjemnejšie, než počas letných horúčav. A samozrejme aj ceny sú na jeseň nižšie ako počas top sezóny.

Tri lokality, nad ktorých návštevou určite pouvažujte

Ak sme vás na jesennú dovolenku v Chorvátsku nalákali, pridáme ešte niekoľko tipov na lokality, do ktorých sa oplatí zamieriť. Začneme v Splite, v jednom z najobľúbenejších chorvátskych miest. Jeho hlavnou atrakciou je Diokleciánov palác, ktorý je zaradený v Zozname svetového dedičstva UNESCO. Okrem tohto a ostatných historických pamiatok nájdete v okolí Splitu aj rôzne prírodné krásy.

V prípade, že hľadáte niečo menej známe, navštívte región Gorski Kotar. Ide o hornaté a zalesnené územie s rôznymi starými hradmi a taktiež tu nájdete Národný park Risnjak s úchvatnými kaňonmi, či vodopádmi.

Ak sa tradične pri výbere destinácie pre dovolenku neviete rozhodnúť medzi Chorvátskom a Talianskom, čo takto zažiť trochu Talianska v Chorvátsku? Pýtate sa kde presne? No predsa v meste Pula. Nájdete tu Rímske fórum, čo je aj dnes obľúbeným miestom stretávania sa ľudí, Rímsky amfiteáter a Arénu, v ktorej sa konajú rôzne podujatia.