(E. Ježovičová, foto: archív Mestské divadlo Žilina) | 15.6.2012

Vypredané nie je dôvodom na smútok

Zdá sa, že na konci pracovného týždňa svitá Zámockým hrám na lepšie časy. Hoci doposiaľ boli všetky predstavenia pre zlé počasie premiestnené do sály DJGT, predpoveď počasia nad nadchádzajúce dni je o čosi priaznivejšia.

Jánošík 007 Dnešný deň ožije divadlom nielen Zvolenský zámok, ale aj samotné námestie SNP, na ktorom o pol 4 vystúpia sólisti Brněnského Městského divadla. Predstavia tak časť zo svojej tvorby a pozvú divákov na večerný muzikál Chichago na zámku. Divadlo, ktoré sa do Zvolena vracia už dvadsať rokov, patrí medzi špičkové súbory, ktoré poznajú diváci nielen v Čechách a u nás, ale aj v okolitých krajinách. Lístky na známy muzikál sú bohužiaľ už vypredané, avšak niektoré predstavenia nasledujúcich dní sú stále dostupné. Radošinské divadlo, ktoré vystúpi v sobotu a Divadlo Astorka s klasickou shakeaspearovkou Sen noci svätojánskej sú takisto kapacitne obsadené. Naproti tomu, Mestské divadlo Žilina so svojím Jánošíkom 007 a Divadlo Aréna s Novembrom sú stále v ponuke festivalu. Ako hovorí dramaturgička festivalu, Uršuľa Ferenčuková, žilinský Jánošík 007 sa pohráva so známym mýtom a skúma ho zo všetkých strán. Tento titul je pre technickú náročnosť od začiatku plánovaný do sály DJGT. Pondelkový November bratislavského divadla Aréna neodkazuje na idey nežnej revolúcie, ako by sa mohlo zdať, ale príbeh sa točí okolo amerického prezidenta, ktorého stvárňuje miláčik publika, Tomáš Maštalíř. Posledné predstavenie činohernej časti ZHZ je pripravené na stredu a pôjde o inscenáciu na štýl commedie dell arte pod taktovkou Štátneho divadla Košice s názvom Tri v tom. Po ukončení činohernej časti odovzdá DJGT réžiu do rúk Štátnej opery v Banskej Bystrici, ktorá otvorí druhú – opernú časť. Diváci sa teda majú na čo tešiť.

Ak sa vám aj lístky nepodarilo zakúpiť, netreba smútiť, stačí prijať dnešnú pozvánku Městkého divadla Brno, ktorá sa odohrá pod hlavičkou Noci hudby.