Gynekologické pacientky a mamičky sa budú po operačných zákrokoch a pôrodoch zotavovať v novom príjemnom prostredí, s pocitom intimity a bezpečia. Rekonštrukcia lôžkových jednotiek si vyžiadala investíciu  vo výške takmer 400-tisíc eur.

Nemocnica Zvolen zaznamenala za posledných deväť mesiacov začiatok, priebeh a ukončenie rekonštrukčných prác na gynekologicko-pôrodníckom a novorodeneckom oddelení. V týchto dňoch nemocnica verejnosti predstavuje výsledok modernizácie lôžkových jednotiek, počas ktorej nastala kompletná premena pôvodných priestorov na nové.

Význam gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia, ktoré v stredoslovenskom regióne patrí k najlepším pôrodniciam s najvyššou pôrodnosťou, je nepochybne dôležitý a opodstatnený. Ročne sa tu narodí približne 1 200 detí. ,,Obnovu nemocnice považujeme pre nás za výzvu, aby sme umožnili čo najlepšie podmienky pre zdravotníkov a mamičky s deťmi,“ uviedol Ján Belanský s tým, že modernizovať sa plánujú aj ďalšie časti zdravotníckeho zariadenia. Vynovenie lôžkovej časti bolo totižto len prvou etapou celkovej premeny.

Po slávnostnom otvorení nových priestorov gynekologicko-pôrodníckeho a novorodeneckého oddelenia mala nemocnica pripravené sprievodné podujatie určené pre verejnosť. Na Deň otvorených dverí si prišli pozrieť zmodernizované priestory najmä nastávajúce mamičky, ale zavítali aj oteckovia a deti z miestnych škôl.

Okrem prehliadky zrekonštruovaných priestorov na nich čakal bohatý program v podobe preventívnych diagnostických meraní, a tiež im bola predvedená správna technika umývania rúk s následným overením pod UV lampou. Na deti čakali špeciálne diplomy a dostali i odmenu. Veľký záujem sprevádzal konzultácie, pričom sestry a pôrodné asistentky odpovedali na mnohé otázky budúcich mamičiek. Zdravotnícke zariadenie počas verejnej prezentácie navštívilo takmer 300 návštevníkov zo Zvolena a širšieho okolia.